Gwardia Koszalin - Świt Skolwin 2:0 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy starsi Gwardii Koszalin (czerwone stroje) wygrali kolejne spotkanie. Dawid Jaśkiewicz
Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów odnieśli juniorzy starsi Gwardii Koszalin. Podopieczni Marcina Lisztwana pokonali na swoim boisku Świt Skolwin 2:0. Dzięki tej wygranej, a także jednoczesnej porażce Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg w meczu z Chemikiem Police, młodzi gwardziści umocnili się na pozycji lidera rozgrywek, z pięcioma punktami przewagi nad resztą stawki. Pojedynek ze Świtem rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie. Już w trzeciej minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Bartłomiej Maciukajć, a arbiter bez wahania wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Z wapna pewnie uderzył sam poszkodowany i gwardziści objęli prowadzenie. W dwudziestej piątej minucie po długim zagraniu Szymona Króla, Maciej Szabłowiński wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych szczecińskiej drużyny i sprytnym lobem umieścił futbolówkę w siatce. W drugiej połowie bliski podwyższenia rezultatu był Sebastian Martofel, lecz piłka po strzale napastnika koszalińskiego zespołu odbiła się od poprzeczki. Na zakończenie jesiennych gier, gwardziści zmierzą się na wyjeździe z AP Kotwica Kołobrzeg. Będzie to mecz na szczycie wojewódzkich rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Gwardia Koszalin - Świt Skolwin 2:0 (2:0)