Gwardia Koszalin wraca z Wągrowca bez punktów

Pierwszej porażki w rywalizacji w grupie B III ligi (o miejsca 9-22) doznali piłkarze koszalińskiej Gwardii. W Wągrowcu ulegli Nielbie 0:1 (0:1).

O losach meczu przesądziła sytuacja z 19. minuty. Dwóch zawodników Gwardii nie przeszkodziło Jackowi Figszewskiemu, który dośrodkował z linii końcowej przed bramkę Gwardii. Tu nie popisał się Mariusz Rzepecki, który bez powodzenie próbował złapać piłkę. Odbitą na 5 metr uderzył głową Tomasz Bzdęga i jak się okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Gwardia po dość bezbarwnej pierwszej połowie, w drugiej ruszyła bardziej zdecydowanie do przodu, ale nie stworzyła czystej sytuacji bramkowej. Kończyło się na dośrodkowaniach lub stałych fragmentach. Gwardia kończyła mecz w dziesiątkę, po wykluczeniu w 80. minucie Jakuba Czyżewskiego (2 żółte kartki).

Nielba Wągrowiec - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)
1:0 Bzdęga (19.).
żk. Bać, Chyła, Czyżewski, Grela, Zalewski.
czk. Czyżewski (80. druga żółta).
Gwardia: Rzepecki - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Chyła, Hendryk (56. Szukiełowicz), Bać (46. Silski), Szygenda (77. Boczek), Grela (65. Rybacki), Zalewski (71. Sulima).