Gwardia Koszalin wygrała w Wejherowie na początek drugiej rundy

Tym razem niespodzianki nie było. W meczu otwierającym 2. rundę rozgrywek (12. kolejka) Gwardia w pewnym stylu pokonała na wyjeździe Tytanów.

Początek spotkania był zaskakująco wyrównany, jak na pozycję w tabeli obu zespołów (5:5 w 8. minucie). Gospodarze zamierzali powtórzyć nieoczekiwany wynik pucharowy i ponownie pokonać Gwardię. W szczelnie wypełnionej hali, mimo gromkiego dopingu miejscowych, podopieczni trenera Piotra Stasiuka musieli jednak radzić sobie w tych warunkach i udźwignąć presję faworytów.

Pierwsza odsłona to w znacznej mierze oddawanie bramki za bramkę, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi (8:8 w 11. minucie). Z upływającymi minutami zaczęła jednak rysować się przewaga - niewielka, ale jednak - koszalińskich szczypiornistów (13:15 w 22. minucie). Wejherowanie zaczęli oddawać nieprzygotowane rzuty, a ich akcje były momentami rwane, szarpane, czego nie omieszkali wykorzystywać Gwardziści. W pewnym momencie wyglądało to tak, jakby kolejne tracone bramki zupełnie odebrały gospodarzom ochotę do gry. Wyraźnie brakowało im koncentracji. Nic dziwnego, że w lepszych humorach do szatni schodzili zawodnicy z Koszalina.

Po przerwie przyjezdni nie zamierzali zmieniać tego stanu rzeczy i udowodnić, że presja faworytów im niestraszna. Dobra skuteczność na kole rywali, jeszcze lepsza defensywa (Marcin Teterycz obronił rzut karny oraz kilka sytuacji sam na sam) i w 36. minucie było 23:17 dla Gwardii. I tę przewagi goście starali się nie roztrwonić. W pełni kontrolowali przebieg gry, o dekoncentracji nie mogło być mowy. Kolejne trafienia tylko podcinały gospodarzom skrzydła (24:32 w 50. min.) i sytuacja na parkiecie była dla koszalinian niezagrożona. Od tego momentu wydawało się wręcz, że Tytani wyczekiwali już tylko końcowej syreny. Komplet punktów zasłużenie pojechał do Koszalina. Za tydzień (sobota, 15 bm. o godz. 17.00) Gwardia podejmie KS Meble Wójcik Elbląg.

Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 33:40 (15:21)