Gwardia Koszalin wygrywa w Lęborku

Dawid Jaśkiewicz
W meczu 32. kolejki III ligi, piłkarze Gwardii Koszalin pokonali na wyjeździe Pogoń Lębork 3:0 i powrócili na fotel lidera rozgrywek.

W 24. minucie gola dającego Gwardii prowadzenie zdobył Przemysław Brzeziański. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki i przewaga gości wynosiła dwa trafienia.

W drugiej połowie "Brzezian" po raz trzeci w tym meczu wpisał się na listę strzelców, kompletując w ten sposób hat-tricka.

Dzięki tej wygranej, a także sobotniej porażce Lecha II Poznań w meczu z Elaną Toruń, gwardziści ponownie zasiedli w fotelu lidera rozgrywek trzeciej ligi. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek koszaliński zespół legitymuje się dorobkiem 63 punktów i o dwa wyprzedza drużynę z Poznania.

W czwartek Gwardia podejmie na swoim boisku Chemika Bydgoszcz (15.00). W niedzielę zakończenie sezonu. Podopieczni Tadeusza Żakiety zakończą rozgrywki wyjazdowym meczem z Bałtykiem Gdynia.