Gwardia Koszalin - Znicz Pruszków 2:2 [WIDEO]

W meczu 18. kolejki drugiej ligi, piłkarze Gwardii Koszalin po emocjonującym pojedynku zremisowali ze Zniczem Pruszków 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy już po siedmiu minutach gry objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego, z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Piotr Klepczarek.

Po słabszym początku, z czasem gwardziści uporządkowali swoją grę i zaczęli nadawać ton wydarzeniom na murawie. Sygnał do ataków dał Przemysław Brzeziański, lecz w dogodnej sytuacji napastnik koszalińskiej drużyny znajdował się na pozycji spalonej. Po chwili groźnie z dystansu strzelał Wojciech Zyska. W 23. minucie Brzeziański popisał się mocnym strzałem z około 14 metrów i mieliśmy remis.

Gwardia przycisnęła i stwarzała kolejne okazje. Po uderzeniach Norberta Dondery i Brzeziańskiego z trudem interweniował Misztal, a po kolejnej akcji "Brzeziana" futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Bliski wpisania się na listę strzelców był również Radosław Mikołajczak, lecz pomocnikowi gospodarzy niewiele brakowało, by sięgnąć piłki po zgraniu głową przez jednego z partnerów.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Już pierwsza groźniejsza akcji dała Gwardii prowadzenie. Po podaniu Krystiana Przyborowskiego, strzałem w kierunku dalszego słupka piłkę do siatki posłał Radosław Mikołajczak. Po kilku chwilach skrzydłowy koszalińskiego zespołu był przewracany w polu karnym, lecz arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Gospodarze nie zwalniali tempa. Po silnym strzale Adriana Kwiatkowskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki, następnie od okolic linii boiska i wyszła w pole. Mimo sygnalizacji miejscowych, gra toczyła się dalej.

W 75. minucie arbiter podyktował problematyczny rzut karny dla gości, a "jedenastkę" na gola zamienił Maciej Machalski.

Podopieczni Tadeusza Żakiety walczyli o pełną pulę, lecz mimo kilku kolejnych szans, rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Gwardia Koszalin - Znicz Pruszków 2:2 (1:1)