Gwardia odwróciła losy meczu. Zwycięstwa Bałtyku, MKP i Rasela [ZDJĘCIA]

Piłkarze Gwardii Koszalin (czerwone koszulki) z trudem sięgnęli po punkty w starciu z Olimpem Gościno. Jacek Wójcik
W środę rozegrana została 5. kolejka Kipsta IV ligi zachodniopomorskiej. Na trzech boiskach rywalizowały między sobą drużyny z regionu koszalińskiego.

Po 45. minutach meczu na stadionie przy ul. Fałata w Koszalinie zanosiło się na sporą niespodziankę. Zamykający tabelę Olimp Gościno prowadził z Gwardią 2:0. Taki rezultat utrzymał się jeszcze przez 24. min po przerwie, gdy kontaktowego gola zdobył Cezary Zalewski. Dwie minuty wcześniej goście stracili Karola Grochowskiego (druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka).

Gwardia doprowadziła do remisu w 73. min, za sprawą Wiktora Sawickiego (wszedł na boisko po przerwie), który trafił z półobrotu. Piłkarzom z Gościna nie udało się ostatecznie wywieźć z Koszalina nawet punktu. Świetnej okazji na 3:2 nie wykorzystał Sebastian Dondaj. W 87. min prowadzenie Gwardii zapewnił Fabian Walaszczyk, a wygraną przypieczętował w doliczonym czasie Sawicki.

Liderujący Bałtyk Koszalin też nie miał łatwej przeprawy w Bobolicach. Wprawdzie objął prowadzenie już w 9. minucie, ale gospodarze wyrównali w 32., po trafieniu Wojciecha Gersztyna. Wynik 1:1 utrzymał się aż do 86. min, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Adrian Cybula, ustalając wynik na 2:1 dla Bałtyku.

Pięć goli padło w Dygowie. Miejscowy Rasel prowadził do przerwy po dwóch trafieniach Mateusza Bienia. Po zmianie stron rezultat podwyższył Jakub Jermołowicz (69.). Dopiero wtedy skuteczną akcję przeprowadzili goście z Postomina, a na listę strzelców wpisał się Kacper Jendruch. W 92. min kontaktowego gola strzelił Fabian Słowiński, ale piłkarzom Wieży zabrakło czasu na wyrównanie.

Ostre strzelanie w Szczecinku. Po wyjazdowym 1:7 w Świnoujściu, MKP pokonał u siebie Orła Wałcz 5:3 (2:1). Goście dwa razy zdobywali kontaktowe gole, ale piłkarze MKP w 74. min odskoczyli na 3 trafienia (5:2) i nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Gwardia Koszalin - Olimp Gościno 4:2 (0:2)
0:1 Gozdal (38.), 0:2 Rutkowski (44.), 1:2 Zalewski (69.), 2:2 Sawicki (73.), 3:2 Walaszczyk (87.), 4:2 Sawicki (90+3)

Rasel Dygowo - Wieża Postomino 3:2 (2:0)
1:0 i 2:0 Bień (9. i 45. karny), 3:0 Jermołowicz (69.), 3:1 Jendruch (75.), 3:2 Słowiński (90+2)

Mechanik Bobolice - Bałtyk Koszalin 1:2 (1:1)
0:1 Górka (9.), 1:1 Gersztyn (32.), 1:2 Cybula (86.)

MKP Szczecinek - Orzeł Wałcz 5:3 (2:1)
1:0 Karajew (24.), 2:0 Kuzio (40.), 2:1 Steciak (45.), 3:1 Góra (54. karny), 3:2 Mularczyk (64.), 4:2 Góra (71. karny), 5:2 Jurjewicz (74.), 5:3 Tomczak (83.)

W starciu dwóch niepokonanych przed tą kolejką drużyn, Iskierka Szczecin uległa Flocie Świnoujście 0:3. Inne wyniki: Wybrzeże Rewalskie Rewal - Chemik Police 1:2, Biali Sądów - Błękitni II Stargard 1:2, Hutnik Szczecin - Gavia Choszczno 2:2, Kluczevia Stargard - Dąb Dębno 2:0.