Gwardia zremisowała w Bełchatowie

kmb
W zaległym meczu w ramach 12. kolejki rozgrywek Gwardia podzieliła się punktami w Bełchatowie z miejscowym GKS-em. Dla gwardzistów był to już piąty remis z rzędu w tym sezonie.

Już w 15. minucie wynik otworzył znany z występów w Kotwicy Kołobrzeg Piotr Giel, który wykorzystał prostopadłe podanie i sytuację sam na sam. Nie minęły jednak trzy minuty, a do wyrównania doprowadził Przemysław Brzeziański. To był jego kolejny gol w drugim meczu z rzędu, znów wyjątkowej urody. Tym razem "Brzezian" huknął z ponad 20 metrów w samo okienko. Podrażnieni gospodarze chcieli jak najszybciej znów wyjść na prowadzenie, a w kolejnej sytuacji niesamowicie blisko był Giel. A przecież mecz w Bełchatowie dopiero zaczął nabierać rumieńców.

Akcje przenosiły się z jednego do drugiego pola karnego, w niezłym tempie, ale przewagę optyczną miał GKS. I potwierdził to golem do szatni - Adriana Hartleba znów pokonał bardzo aktywny tego dnia Giel, który zmienił tor lotu piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ledwo jednak rozpoczęła się druga połowa, a gwardziści znów doprowadzili do wyrównania - tym razem do siatki trafił Krystian Przyborowski, dobijając piłkę odbitą od poprzeczki. Później, choć było jeszcze parę razy gorąco pod obiema bramkami, to do siatki nic już nie wpadło.

GKS Bełchatów - Gwardia Koszalin 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Giel (14.), 1:1 Brzeziański (17.), 2:1 Giel (45.), 2:2 Przyborowski (50.).
GKS: Lenarcik - Janasik, Kendzia, Bierzało, Ryszka, Wojowski , Garuch (55. Chwastek), Rachwał, Flaszka (81. Pietroń), Thiakane (43. Ciarkowski), Giel.
Gwardia: Hartleb - Januszkiewicz, Wojciechowski, Stańczyk, Oleszczuk, Shimmura, Karbowiak (46. Gregorek), Przyborowski (76. Baranowski), Poźniak, Kwiatkowski (90. Sopel), Brzeziański (67. Szubert).