Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Herbata, ciepły koc i książki na zimowe wieczory

Ewelina Żuberek
Ewelina Żuberek
Kiedy ktoś pyta ją o pasję, bez zastanowienia odpowiada – książki. Pani Agnieszka Nowak otaczała się nimi od dziecka, a miłość do czytania wpoiła jej mama. A co najczęściej czyta? Sprawdźcie!

Książki obyczajowe, również te z historią w tle. Lubi też komedie: zarówno romantyczne, jak i kryminalne, te pełne omyłek i dobrego humoru. Czasami sięgnie po dobry thriller czy kryminał. Nie ma swojego ulubionego autora, ale w jej biblioteczce królują pozycje głównie polskich pisarzy, chociaż nie tylko. Zima to taka pora roku, kiedy ludzie częściej sięgają po książkę. Ciepły koc, kubek pysznej herbaty i można zanurzyć się w opowieści. Jakie? Te już poleci nam pani Agnieszka.

W świątecznym klimacie
„Dziś zanucę ci kolędę” - najnowsza powieść Joanny Szarańskiej, jednej z moich ulubionych autorek, przenosi nas do małej, miejscowości, gdzie razem z kolędnikami przemierzamy zaśnieżone uliczki. Zaglądamy do świata odwiedzanych mieszkańców poznając ich historie. Autorka stworzyła ciepłą i nastrojową opowieść, która wzrusza i pokazuje, że w życiu liczą się drobne gesty, uśmiech i dobre słowo.

Pozostając w tematyce świątecznej chciałabym przedstawić jeszcze jedną książkę, która mnie oczarowała. „Opowieść starego lustra” Doroty Gąsiorowskiej to wręcz baśniowa historia, która otula jak miękki kocyk. Pełna radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, z bardzo dobrze wykreowanymi bohaterami i wciągającą fabułą, zabiera nas w podróż do zaśnieżonego Krakowa. To tam, w rozgrywającej się dwutorowo historii, zaglądamy do sklepu ze starociami oraz antykwariatu, aby znaleźć drzwi do innego świata. Ja jestem zauroczona tą historią i mam nadzieję, że wy też będziecie.

Książki z historią w tle
„W sercu wroga” to książka, która wciąga od pierwszych stron. Pięknie napisana historia o trudnych, wojennych czasach, bestialskim traktowaniu ludzi, ale też zakazanej miłości, która nie powinna się zdarzyć. To książka o ślepym podporządkowaniu się nazistowskiej dyktaturze, ale też o próbie zachowania odrobiny człowieczeństwa, która w tamtych czasach była zakazana i niebezpieczna, a która mogła zakończyć się nawet utratą życia. Magdalena Wala zwraca w niej uwagę na skomplikowaną sytuację Mazurów z okresu II wojny, którzy chcąc zachować swoje ziemie, musieli opowiedzieć się po „właściwej”, czyli niemieckiej stronie. Wciąga i wywołuje różnorakie emocje, skłania też do refleksji.

Ostatnia z książek, którą chciałabym Wam polecić to „Wybór matki”. Historia, która mnie poruszyła opowiada o trudach życia w powojennej Polsce. To opowieść, która pokazuje, jak trudno było pozbierać się ludziom po okrucieństwach, których doświadczyli w czasie wojny i opisuje nadal niepewne czasy powojenne, kiedy nie wiadomo było kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Pisze o pozornych wyborach, bo tak naprawdę ludzie ich nie mieli. Pełna emocji, momentami bolesna, wciągająca i pozostająca w pamięci.
Chcecie więcej? Zapraszamy na Instargam pani Agnieszki @kaganaabooklover

Yellow Modern Game Button Twitch Panel - 1

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera