Hiszpania - Portugalia 1:0

Jarosław Stencel
David Villa
David Villa Internet / Archiwum
W drugim wtorkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej, Hiszpania wygrała w Kapsztadzie z Portugalią 1:0 (0:0).

Hiszpania - Portugalia 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 David Villa (62)

czerwona kartka: Ricardo Costa (90)

Hiszpania: Casillas - Pique, Puyol, Iniesta, David Villa (88 Pedro), Xavi, Torres (58 Llorente), Capdevilla, Alonso (90 Marchena), Ramos, Sergio.

Portugalia: Eduardo - Alves, Carvalho, Ronaldo, Simao (72 Liedson), Pepe (72 Mendes), Meireles, Almeida (58 Danny), Tiago, Costa, Coentrao.

W 2 minucie udaną akcją popisał się Torres, jednak Eduardo pokazał, że dobrze zna bramkarski fach. Pięć minut w pole karne wpadł Villa i ponownie ratuje Portugalczyków Eduardo. Później na jego bramkę strzelał ponownie Torres. W 20 minucie w końcu zaatakowali poważnie podopieczni Carlosa Qeiroza. Silnie strzelił Tiago, odbił piłkę Casillas, który także wygarnął w ostatniej chwili piłkę Almeidzie. Almeida próbował jeszcze raz kwadrans później, ale uderzył futbolówkę głową obok bramki. Casillas obronił także strzał Sabrosy, a także Tiago.

W 52 minucie bliski strzelenia bramki samobójczej był Carvalho, gdy piłka odbiłą się od jego nogi po strzale Iniesty.Dziewięć minut potem Llorente strzela wprost w Eduardo. Jednak chwilę potem Portugalczycy tracą pierwszego gola na tych mistrzostwach.

Koronkowa akcja Hiszpanów, piłka przechodzi od Iniesty poprzez Xaviego do Villi. Ten uderza, broni Eduardo, ale prawą nogą dobija. Piłka odbijając się od poprzeczki wpada do siatki. Później o centymetry strzał Ramosa miją bramkę. W 77 minucie Eduardo broni strzał Villi zmierzający pod poprzeczkę. Na dwie minuty przed końcem zablokowany został Coentrao.