Hiszpania w finale mundialu po golu Puyola. Hiszpania - Niemcy 1:0 (0:0)

Jarosław Stencel
Carles Puyol zapewnił Hiszpanii awans do finału.
Carles Puyol zapewnił Hiszpanii awans do finału. Fot. internet/archiwum
W drugim półfinale mistrzostw świata w piłce nożnej Hiszpania pokonała w Durbanie Niemcy 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył głową Puyol.

W 14 minucie głową tuż nad poprzeczką uderzał Puyol. Pięć minut potem także niecelnie strzelał Sergio. Obie drużyny wymieniały sporo podań, jednak nic z tego nie wynikało. W 49 minucie zablokowany został strzał Trochowskiego. W odpowiedzi tuż obok słupka strzelał Alonso. Chwilę potem powinien być gol dla Hiszpanii. Najpierw strzał Pedro obronił Neuer, a później nikt nie zdołał zamknąć podania Iniesty. W bramkę nie trafił też Ramos, a następnie Neuer broni strzał Villi. Niemcy odgryzają się uderzeniem Kroosa, które broni Casillas. W końcu pada gol dla Hiszpanii. Xavi dośrodkował z rogu, a głową uderzył Puyol ponad rękami Neuera.

Hiszpania - Niemcy 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Carles Puyol (73 - głową)

Hiszpania: Casillas - Pique, Puyol, Iniesta, Capdevilla, Alonso (90 Marchena), Ramos, Sergio, Pedro (86 Silva), Xavi, David Villa (81 Torres).

Niemcy: Neuer - Friedrich, Khedira (81 Gomez), Schweinsteiger, Ozil, Trochowski (62 Kroos), Lahm, Mertesacker, Boateng (52 Jansen), Klose, Podolski.

W sobotę o trzecie miejsce zagrają Niemcy z Urugwajem. A w niedzielnym finale Hiszpanie z Holandią.