Holandia - Urugwaj 3:2

Giovanni van Bronckhorst zdobył najładniejszą bramkę meczu.
Giovanni van Bronckhorst zdobył najładniejszą bramkę meczu. Fot. Internet / Archiwum
W pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw świata w piłce nożnej, Holandia pokonała w Kapsztadzie Urugwaj 3:2 (1:1).

Holendrzy już na początku meczu postraszyli rywala. Tuż nad poprzeczką uderzył Sneijder po akcji Robbena. Kwadrans potem objęli już prowadzenie. Wspaniałym strzałem popisał się Giovanni van Bronckhorst, który z ponad 30 metrów uderzył w samo okienko, a piłka jeszcze odbiła się od słupka.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy na zaskakujący strzał z 25 metrów zdecydował się Forlan i Stekelenburg nie zdołał wybić silnie bitej pod poprzeczkę piłki. W 50 minucie prowadzenie mógł objąć Urugwaj jednak holenderski obrońca wybił piłkę z bramki po strzale Pereiry. Potem nastąpił ostrzał bramki Muslery. Najpierw obronił strzał van der Vaarta, a potem nad poprzeczką uderzył Robben.

Minutę potem było już jednak 2:1. Na bramkę uderzył Sneijder i po nodze obrońcy piłka wpadła tuż przy słupku. Holendrzy poszli za ciosem. Dośrodkował z lewej Kuyt, a akcję zakończył strzałem głową Robben. Urugwajczyków stać już było na tylko jednego gola, którego zdobył Maxi Pereira. W środę poznamy drugiego z finalistów. Będzie to Hiszpania lub Niemcy.

Holandia - Urugwaj 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Giovanni van Bronckhorst (18), 1:1 Diego Forlan (41), 2:1 Wesley Sneijder (70), 3:1 Arjen Robben (73 - głową), 3:2 Maxi Pereira (90)

Holandia:** Stekelenburg - Heitinga, Mathusen, van Bronckhorst, van Bommel, Kuyt, van Persie, Boulahrouz, De Zeeuw (46 van der Vaart), Sneijder, Robben (89 Elia).
Urugwaj: Muslera - Godin, Gargano, Vitorino, Cavani, Forlan (84 Fernandez), A.Pereira (78 Abreu), Perez, M.Pereira, Arevalo Rios, Caceres.**