Horror w meczu Hurkacza. Polak z awansem do ćwierćfinału turnieju w Szanghaju!

Zbigniew Czyż
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Andrzej Szkocki/Polska Press
Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP 1000 w Szanghaju. W 1/8 finału Polak pokonał reprezentanta Chin Zhizhena Zhanga 7:6, 4:6, 7:6.

W pierwszym secie trwała niezwykle wyrównana walka gem za gem. Żaden z tenisistów nie stracił swojego podania aż do stanu 6:6. W tie-breaku próbę nerwów lepiej wytrzymał Polak zwyciężając 8:6, a całego seta po godzinie i 24. minutach 7:6.

Drugi set rozpoczął się znakomicie dla reprezentanta gospodarzy. Chińczyk, klasyfikowany na 60. miejscu w rankingu ATP prowadzi już 3:0.

Jest pierwszy gem dla Hurkacza w drugim secie. Polak przegrywa 1:3.

Hurkacz przełamuje Chińczyka, już tylko 2:3.

Hurkacz wygrywa trzeciego gema z rzędu, 3:3!

Zhang utrzymuje swoje podanie i wychodzi na prowadzenie 4:3.

Chińczyk przełamuje Polaka i prowadzi już 5:3.

Hurkacz odrabia straty, 4:5.

Zheng po raz drugi w tym secie przełamuje Hurkacza i wygrywa drugiego seta 6:4. O awansie do ćwierćfinału zadecyduje trzeci set.

Wyrównany początek trzeciego seta, 2:2.

3:3

Chińczyk prowadzi 4:3, przerwa medyczna dla Polaka.

Już tylko jednego gema brakuje reprezentantowi gospodarzy do wyeliminowania Hurkacza. Zhang prowadzi 5:4.

Hurkacz się nie poddaje, 5:5.

Nerwowa końcówka meczu, 6:5 dla Zhanga.

6:6, będzie potrzebny tie-break w decydującym secie!

To był drugi w historii mecz Hurkacza z Chińczykiem. Cztery lata temu, w Szanghaju zwyciężył wrocławianin 7:6 (7:5), 6:4.

W ostatnim czasie Zhizhen Zhang (60. ATP) prezentuje się bardzo dobrze. Jest pierwszym Chińczykiem, który awansował do TOP 100 rankingu ATP.

W Szanghaju Hurkacz występował również w deblu w parze z Benem Sheltonem. Polak i Amerykanin przegrali już w pierwszej rundzie z Brytyjczykiem Cameronem Norrie i Australijczykiem Rinkym Hijikatą 5:7, 7:5, 6-10.

W turnieju mężczyzn w Chinach rywalizował także Jan Zieliński. W parze z Monakijczykiem Hugo Nysem również odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z Argentyńczykami Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim 4:6, 4:6.