HydroTruck przerwał serię zwycięstw AZS Koszalin

Były kapitan AZS, Artur Mielczarek (z piłką) cieszył się z pokonania AZS
Były kapitan AZS, Artur Mielczarek (z piłką) cieszył się z pokonania AZS Jacek Wójcik
Nie udał się koszykarzom AZS Koszalin wyjazd do Radomia. Po trzech wygranych z rzędu, ulegli niżej notowanemu HydroTruckowi.

Co gorsza, walczący o utrzymanie - podobnie jak AZS - gospodarze odrobili z nawiązką straty z pierwszego meczu w Koszalinie (przegrali 75:78). Lepszy bezpośredni bilans może mieć olbrzymie znaczenie w walce o pozostanie w EBL.

Akademicy zagrali w Radomiu w 7-osobowym składzie. Na ławce było dwóch kontuzjowanych (Marko Tejić i Maciej Kucharek) oraz młody Damian Bernacki. Początek meczu był udany. Zaczęło się od trójki Torey’a Thomasa (5/9 za 3), a później przewaga rosła, do 11 pkt na koniec I kwarty. W tym fragmencie AZS trafił 5 razy zza łuku na 10 prób. Jeszcze na początku II kw. przewaga utrzymywała się na poziomie 6-8 pkt. Problemy zaczęły się od 14. min, gdy trafiać zaczął Dudu Sana-dze. Do końca tej odsłony Gruzin uzbierał 14 pkt, a jego zespół wyszedł na 3-punktowe prowadzenie. Dopiero w końcówce AZS zagrał nieco skuteczniej i na dużą przerwę schodził z przewagą 3 pkt (47:44), po wolnych Thomasa.

Druga połowa należała już do gospodarzy. AZS od początku miał olbrzymie problemy ze skutecznością (8/29 z gry w II połowie). Na pierwszy celny rzut po zmianie stron czekał aż 6. min. Za to w zespole z Radomia jak natchniony trafiał Sana-dze (33 pkt, 9/17 z gry, 10/12 za 1 pkt). Jego trójka równo z syreną na koniec III kw. dała prowadzenie 61:57. Sześć punktów Gruzina na początku czwartej rozpoczęło decydujący odjazd. Najwyższą przewagę 15 oczek miejscowi osiągnęli w 40. minucie.

Inne mecze 23. kolejki: Anwil Włocławek - Legia Warszawa 89:75 (18:14, 23:18, 26:20, 22:23), King Szczecin - GTK Gliwice 92:91 (29:18, 20:20, 23:22, 20:31), Trefl Sopot - Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:90 (20:25, 18:21, 22:17, 25:27), Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 91:77 (28:22, 24:22, 19:19, 20:14), Arka Gdynia - Polpharma Starogard Gd. - zakończył się po zamknięciu wydania. Spójnia Stargard - Miasto Szkła Krosno i Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - TBV Start Lublin odbędą się dzisiaj.

HydroTruck Radom - AZS Koszalin 91:78 (16:27, 28:20, 17:10, 30:21)
HydroTruck: Sanadze 33 (5x3, 4 as., 3 str.), Piechowicz 11 (1x3, 4 zb.), Trotter 9 (6 zb., 5 as.), Mielczarek 7 (1x3, 5 zb., 4 as.), Williams 3 (4 zb.) - Lindbom 11 (4 zb.), Neal 8 (2x3), Wall 7 (1x3), Bogucki 2 (8 zb.).

AZS: Thomas 20 (5x3, 6 zb., 4 as.), Surmacz 17 (3x3, 9 zb.), Bochno 10 (2x3), Brandon 8 (9 zb., 4 as.), Fraser 6 (5 zb., 3 bl.) - Czujkowski 14 (1x3, 4 zb., 3 as.), Jarecki 3 (1x3).