Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

I Bal Koszalińskiej Służby Więziennej za nami. Początek nowej tradycji? [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Joanna Boroń
Joanna Boroń
Bal odbył się w bobolickiej restauracji „Trzy Korony”.
Bal odbył się w bobolickiej restauracji „Trzy Korony”. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Koszalinie
W podniosłym stylu, ale w duchu dobrej zabawy oraz integracji uczczono Dzień Tradycji Służby Więziennej podczas I Balu Koszalińskiej Służby Więziennej. Przygotowana z tej okazji została też okolicznościowa wystawa.

W balu wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy, czynni oraz emerytowani, bez względu na staż, stopień czy zajmowane stanowisko. Z tego też powodu zrezygnowano z nazywania balu oficerskim, by nie wprowadzać sztucznej bariery dla chcących wziąć w nim udział.

Po raz pierwszy bal był organizowany w ramach obchodów Dnia Tradycji oraz w takim gronie, czyli z udziałem jednostek dawnego okręgu szczecińskiego.

Impreza odbyła się w bobolickiej restauracji „Trzy Korony”. Jak przystało na prawdziwy bal, rozpoczął się tradycyjnym polonezem, do którego wprowadził zespół „Ziemia Bobolicka”. Oprócz umiejętności tanecznych zaserwował też zebranym próbkę swoich zdolności wokalnych na ludową nutę. Co warte podkreślenia, w kontekście obchodzonego święta, w jego składzie jest jeden z pierwszych strażników pobliskiego Zakładu Karnego w Starem Bornem, a jednostka funkcjonuje od ponad 50 lat.

O oprawę muzyczną w dalszej części imprezy bardzo udanie zadbała dwójka funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czarnem.

Ponieważ Dzień Tradycji Służby Więziennej nawiązuje do początków więziennictwa w nowo odrodzonej Polsce przedsięwzięciem towarzyszącym balowi była wystawa ukazująca narodziny więziennictwa w Polsce.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera