I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku w roku szkolnym 2020/2021 kandydaci mają do wyboru aż sześć klas o różnym profilu nauczania.
– Czteroletnie liceum powinno naszym zdaniem nie tylko przygotować do zdania matury ale też w jak najszerszy sposób rozwinąć zainteresowania młodzieży – wyjaśnia Beata Okuniewicz, wicedyrektor z I LO w Szczecinku. – Każda z klas przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na różnych kierunkach. Nie przypadkowo wymieniamy w naszych informatorach jakie to kierunki, chcemy, żeby młodzież świadomie dokonywała decyzji i wiedziała na co może liczyć z naszej strony.
W zbliżającym się roku szkolnym, uczniowie mogą zdecydować się na klasy: matematyczno-inżynierska (z rozszerzonym programem matematyki i fizyki) - przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m.in. na kierunkach politechnicznych, ekonomii, matematyce, fizyce. Patronat nad klasą objęła Politechnika Koszalińska, uczniowie biorą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pracowników uczelni. Dla miłośników języków obcych stworzona została klasa lingwistyczna (z rozszerzonym programem języka angielskiego lub niemieckiego, języka polskiego, geografii) - przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m. in. na filologii polskiej, filologii angielskiej, filologii germańskiej oraz innych kierunkach filologicznych, historii, psychologii, socjologii i europeistyce. Jeśli uczeń chce postawić na język polski i historie idealna będzie dla niego klasa humanistyczna, która przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m.in. na prawie, politologii, psychologii, socjologii, dziennikarstwie i filozofii. Oprócz tego liceum oferuję też klasę medyczną (z rozszerzonym programem biologii, chemii i przedmiotem uzupełniającym: fizjologia człowieka), ten oddział przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m.in. na medycynie, stomatologii, farmacji, weterynarii, biotechnologii, fizjoterapii, psychologii. Ciekawa jest też klasa biologiczno-chemiczna (z rozszerzonym programem biologii, chemii) - przygotowuje do podjęcia studiów wyższych m.in. na uczelniach medycznych i rolniczych, weterynarii, biotechnologii, fizjoterapii, psychologii.
– Nowością w tym roku jest klasa matematyczno-informatyczna. Osoby które zdecydują się na naukę w tym oddziale mogą liczyć na rozszerzony program matematyki i informatyki – dodaje nasza rozmówczyni. – Klasa przygotowuje do podjęcia studiów wyższych na kierunkach politechnicznych, matematyce, informatyce, ekonomii. Co istotne, patronat nad klasą objęła Politechnika Koszalińska. Dzięki czemu uczniowie mogą liczyć na wsparcie ze strony tej uczelni.
I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety to najlepsza szkoła publiczna w regionie. Świadczy o tym nie tylko wysoka zdawalność egzaminów maturalnych, ale też świetne wyniki na olimpiadach i konkursach tematycznych. Osiągnięcia uczniów zostały docenione i szkoła zdobyła tylko w tym roku tytuł Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2020 r oraz srebrną tarczę w rankingu Pespektyw 2020.
– Znani jesteśmy z ciekawych zajęć pozalekcyjnych, świetnie działającego chóru oraz koła teatralnego – dodaje Beata Okuniewicz. – Atutem naszej szkoły jest bogaty wybór języków obcych, które dziś na rynku pracy są niezwykle ważne. Oprócz angielskiego i niemieckiego można się u nas też uczyć: francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.
Szkoła oferuje też świetną bazę dla swoich uczniów. Nowoczesny kompleks sportowy: siłownia, sala gimnastyczna, sala fitness i boisko zewnętrzne.
– W ostatnim czasie udało nam się też pozyskać i stworzyć nową pracownię komputerową – dodaje wicedyrektor.
Szkoła otwiera się też na młodzież z poza Szczecinka. Osoby dojeżdżające mogą korzystać z bursy szkolnej nr 2 w Szczecinku.
I Liceum Ogólnokształcące
im. Księżnej Elżbiety
ul. Ks. Elżbiety 1
w Szczecinku
Telefon : 94-3740032
e-mail: [email protected]
fb: www.facebook.com/elkaszczecinek
Wspomnienia Polaków związane z powrotem do szkoły - sonda
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?