I liga A kobiet: koniec zwycięskiej serii, Polferries Kotwica przegrywa 62:81 z Ostrovią

Koszykarki Polferries Kotwicy 2013 Kołobrzeg po ośmiu wygranych z rzędu zostały zastopowane w niedzielę w Ostrowie Wielkopolskim.

Kołobrzeżanki dotrzymywały kroku gospodyniom meczu tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej na ławkę usiadła kontuzjowana rozgrywająca Justyna Dobrzyniewicz, co spowodowało spory chaos w grze Kotwicy. Młoda zmienniczka pierwszej rozgrywającej Marta Malczewska nie radziła sobie z prowadzeniem gry.

Po dwóch kwartach różnica wynosiła już 15 pkt na korzyść Ostrovii, a w trzeciej Ostrovia powiększyła przewagę aż do 27 pkt. W czwartej kwarcie do gry wróciła Dobrzyniewicz i opanowała sytuację. Dobrze wspierały ją Szwarc i Palenga, dzięki czemu Kotwica odrobiła 8 pkt, ale na zwycięstwo nie było szans.

- Widać już zmęczenie sezonem i serią dalekich wyjazdów. W sobotę zagramy u siebie z Wisłą II Kraków i będzie to nasz ostatni występ w sezonie w Kołobrzegu - powiedziała A. Grudnik.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Polferries Kotwica 2013 Kołobrzeg 81:62
(14:13, 26:12, 26:14, 15:23)
Ostrovia: Mielczarek 22 (2x3), Cebulska 19, Kaczmarek 17 (1x3), Krzyżaniak 9, Farysek 7 - Czaska 4, Misiek 2, Klimczak 1.
Kotwica: Królik 23 (1x3), Jagodzińska 7 (1x3), Dobrzyniewicz 6 (2x3), Motyl 6, Maksel 4 - Szwarc 8, Palenga 4, Matys 2, Lampart 2, Malczewska 0.