I liga B kobiet: KSKK Koszalin przegrał z Hitem Kobylnica 65:73

Aleksandra Sobajtis była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole KSKK.
Aleksandra Sobajtis była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole KSKK. Fot. Jacek Wójcik
Koszykarkom Hitu Kobylnica wystarczyły trzy mecze, by rozstrzygnąć losy finału play-off w I lidze B. W sobotę w Koszalinie pokonały KSKK 73:65, kończąc serię wynikiem 3-0.

Koszaliński zespół przystąpił do meczu zaledwie siedmioosobowym składem, co z góry stawiało go w trudnej sytuacji w rywalizacji z dysponującym znacznie szerszą kadrą rywalem. Mimo tego - i fatalnej pierwszej kwarty - walczył do końca o przedłużenie serii play-off.

Na około 2 minut przed zakończeniem meczu zawodniczki KSKK zbliżyły się na zaledwie 2 punkty (63:65) do rywalek. Niestety, na tym skończyły się nadzieje na doprowadzenie do czwartego meczu.

Końcówka spotkania należał do zespołu z Kobylnicy, który zdobył 8 pkt, tracąc tylko dwa. W zespole KSKK dało o sobie znać zmęczenie agresywną obroną i brak zawodniczek rezerwowych. Mimo porażki w finale KSKK wystąpi w turniejach barażowych o awans do serii A. Odbędą się one pod koniec marca br.

KSKK Koszalin - Hit Kobylnica 65:73 (9:23, 26:15, 16:23, 14:12)

KSKK: Sobajtis 21 (5 zb., 4 prze.), Razik 13 (10 zb.), Sońta 13 (4 as., 6 prze), Hrywna 9 (11 zb.), Staciwa 6 (8 as.), Machnikowska 3, Smoła 0.
Najwięcej dla Hitu: Golemska 25, Szlachta 15.