I liga: Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 71:86 [ZDJĘCIA]

Od porażki rozpoczęli występy w 2019 r. kołobrzescy koszykarze. Przesądziła o tym fatalna czwarta kwarta, w której zostali rozbici przez zespół z Poznania, prowadzony przez świetnie dysponowanego Marcina Fliegera.

To druga w tym sezonie przegrana Kotwicy z Basketem. Rywale zrobili krok w kierunku play-off, Kotwica w przeciwnym kierunku. Wygrana gości była zasłużona. Podopieczni mieszkającego w Kołobrzegu trenera Pawła Blechacza byli na prowadzeniu przez 38 minut (Kotwica przez... 43 s) i popełnili zdecydowanie mniej błędów.

Kołobrzeski zespół źle wszedł w mecz i praktycznie od początku zmuszony był gonić wynik. Scenariusz trzech pierwszych kwart był podobny. Goście odskakiwali na ok. 10-12 pkt, a Kotwica odrabiała straty. Dopiero jednak na koniec trzeciej kwarty zdołał objąć pierwsze prowadzenie. Po rzucie za 3 punkty Damiana Janiaka na 61:59.

Dwie trójki Fliegera na otwarcie IV kwarty były jednak jak kubeł zimnej wody na głowy miejscowych koszykarzy. Kotwica złapała jeszcze kontakt po trójce Jakuba Staniosa (66:67), ale to było wszystko. Basket odpowiedział serią 15:0, a na parkiecie brylował Michał Samsonowicz, który w tym fragmencie zaliczył trzy akcje 3-punktowe (w tym 2+1 i 3 wolne po faulu przy rzucie zza łuku).

Kotwica nie była już w stanie się podnieść. W końcówce przewaga gości sięgała niemal 20 pkt (86:68). Dodajmy, że w kołobrzeskim zespole zabrakło Patryka Przyborowskiego (kontuzja) i Szymona Ryżka (pauza za przewinienia techniczne).

Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 71:86 (20:25, 21:21, 20:13, 10:27)

Kotwica: Bodych 17 (3x3, 5 zb., 3 str.), Janiak 16 (1x3, 7 zb., 8 as.), Stanios 7 (2x3, 7 zb.), Zalewski 6 (4 as., 4 str.), Grujić 0 (5 zb.) - Suliński 15 (5x3, 4 str.), Wrona 9 (6 zb.), Lasota 1, Dobriański 0, Izraelski 0.

Basket: Flieger 25 (3x3, 3 zb., 3 str.), Kurpisz 14 (1x3, 11 zb.), Bręk 11 (1x3), Jankowski 10 (1x3, 7 zb., 3 as.), Metelski 4 (7 zb.) - Samsonowicz 12 (1x3), Gruszczyński 5 (1x3), Rostalski 3 (1x3), Tomaszewski 2, Czyż 0 (3 zb.).