I liga: Energa Kotwica Kołobrzeg - Wisła Chemart Kraków 86:84 [ZDJĘCIA]

Energa Kotwica w dramatycznych okolicznościach przerwała serię trzech trzech porażek i pokonała sąsiada w tabeli. Goście prowadzili przez większą część meczu, ale przegrali końcówkę na własne życzenie.

Kotwica rozpoczęła od prowadzenia 6:2, ale rywale szybko odrobili straty. Później było jeszcze 18:13 dla kołobrzeżan (7.), którzy nie potrafili jednak utrzymać dobrego rytmu gry i w końcówce kwarty goście odrobili straty. Początek drugiej należał do zespołu trenera Rafała Franka. Do 16. min utrzymywał się na prowadzeniu różnicą 2-4 pkt. Później powtórzył się scenariusz z I kwarty. Do głosu doszli krakowianie i na minutę przed dużą przerwą to oni byli na 4-punktowym prowadzeniu (41:37). Do szatni zabrali jednak tylko 1 pkt (42:41).

Fatalnie dla Kotwicy rozpoczęła się kwarta numer 3. Dwa rzuty (za 3 i 2 pkt) trafił najlepszy strzelec gości Michał Chrabota (9/16 z gry) i goście od początku przejęli inicjatywę. W 23. min było już 54:44 po trójce Macieja Maja, a w 26. Chrabota (11 pkt w kwarcie) trafił na najwyższe w meczu 61:48. Dwie trójki Szymona Pawlaka i jedna Filipa Struskiego pozwoliły Kotwicy pozostać w meczu, ale to goście kontrolowali grę. Na ostatnie 10. min Wisła wychodziła przy wyniku 70:63, po dłuższej przerwie spowodowanej awarią tablicy wyników. Kwartę lepiej rozpoczęli goście. W jej połowie prowadzili 79:69 po serii trafień Jakuba Żaczka i trójce Chraboty. Problemy z wysokimi graczami i zespołową grą Kotwicy nie wróżyły nic dobrego.

Końcówka meczu to jednak festiwal błędów Wawelskich Smoków. Akcje 2+1 debiutującego Marcina Dymały i trójka Struskiego, który przebudził się po fatalnej I połowie, doprowadziły do remisu po 84. Na 25 s przed końcem stratę zaliczył Żaczek. Robak długo kozłował, a następnie skutecznie wjechał pod kosz, zdobywając zwycięskie punkty na 7,9 s przed końcem. Losy meczu mógł jeszcze odwrócić Chrabota, ale spudłował za 3 z narożnika.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Wisła Chemart Kraków 86:84 (20:20, 21:22, 22:28, 23:14) Kotwica: Kulon 17 (2x3, 3 as., 5 str.), Robak 17 (1x3, 3 str.), Struski 9 (3x3, 8 zb., 4 as.), Kruszczyński 6, Sadło 2 (3 zb.) - Dymała 17 (3 zb., 3 str.), Pawlak 11 (3x3, 4 zb.), Stankowski 5 (1x3), Wyszkowski 2 (4 zb.), Wątroba 0 (5 zb.).
Wisła: Chrabota 25 (2x3, 7 zb., 3 as., 3 prze.), Żaczek 17 (2x3, 8 zb.), Maj 12 (1x3, 6 zb., 6 as.), Rajewicz 7 (1x3, 3 zb., 3 as., 3 str.), Krakowiak 2 - Hicks 7 (1x3, 3 zb., 4 str.), Zgłobicki 6, Włodarczyk 5 (1x3), Czyż 3 (3 zb.), Gorgoń 0.