I liga: Gwardia Koszalin - AZS UZ Zielona Góra 28:29 [ZDJĘCIA]

Piłkarze ręczni Gwardii potrafili odrobić stratę aż siedmiu goli, a następnie objąć trzybramkowe prowadzenie. Z wygranej cieszyli się jednak goście.

Emocjonujące do ostatnich sekund, chociaż nie pozbawione czasami wręcz banalnych błędów spotkanie, zafundowali kibicom zawodnicy obydwu drużyn. Gospodarze mieli szansę na przerwanie serii pięciu porażek, ale to goście wygrali po raz trzeci z rzędu.

Gwardia źle rozpoczęła mecz i po 23. minutach przegrywała 8:15. Od tego momentu rozpoczęła niesamowitą pogoń za wynikiem. Do przerwy odrobiła 6 goli, a w drugiej odsłonie objęła prowadzenie 24:21 w 47. min. Niestety, końcówka meczu to mnóstwo błędów koszalińskiej drużyny, które skrzętnie wykorzystali goście, dzięki czemu wygrali jednym golem.

- Mimo słabego początku udało się dogonić drużynę z Zielonej Góry dzięki wysokiej obronie. Szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia do końca i zdobyć cennych punktów - żałował po spotkaniu zawodnik Gwardii, Paweł Dzierżawski.

- W pierwszej połowie zmieniliśmy obronę na 4-2 i to przyniosło efekt. Mimo przegranej muszę pogratulować moim zawodnikom. Pokazali charakter. Na pewno wyglądało to lepiej niż tydzień temu - dodał trener Piotr Stasiuk.

Gwardia Koszalin - AZS UZ Zielona Góra 28:29 (14:15) Gwardia: Gryzio, Rycharski - Steege, Niedzielak 1, Tołłoczko 4, Czerwiński, Laskowski 3, Kiciński 10, Jakutowicz 2, Karnacewicz 7, Dzierżawski 1, Urbański.
AZS: Wieczorek, Kwiatkowski - Zieniewicz 5, Jasiński 2, Kociszewski 2, Więdłocha, Gadaj 6, Polito 1, Sroczyk 7, Jaśkowski 2, Szarłowicz, Kuliński 3, Mieszkian, Pawlicki 1.