I liga koszykarzy: Biofarm Basket Poznań - Energa Kotwica Kołobrzeg 83:82

archiwum
Przez ponad 30 minut Energa Kotwica prowadziła na parkiecie w Poznaniu, ale końcówka meczu należała do gospodarzy

Nie udała się premiera sezonu zawodnikom z Kołobrzegu, chociaż przez długi czas nie zanosiło się na ich porażkę. Z każdą kolejną kwartą budowali przewagę punktową i na ostatnie 10. minut wyszli na parkiet z mając o 11 pkt więcej od gospodarzy. W dodatku prowadzenie podwyższył Przemysław Wrona.

Później nastąpiła skuteczna pogoń Basketu, w którym dyrygentem (3 asysty) i egzekutorem (9 pkt) był Marcin Flieger. Basket wrócił na prowadzenie po serii 7:0 (78:76) i nie dał sobie odebrać wygranej w końcówce. Kotwica straciła w niej Jakuba Staniosa (5 faul), a trener Dawid Mieczkowski zaliczył przewinienie techniczne. Wcześniej, pod koniec trzeciej kwarty goście stracili Damiana Janiaka. Nowy kapitan po drugim faulu technicznym zakończył występ w 28. min.

Biofarm Basket Poznań - Energa Kotwica Kołobrzeg 83:82 (14:21, 19:22, 20:21, 30:18)
Basket: Flieger 17 (3x3, 7 as.), Bręk 15 (9 zb., 4 as.), Metelski 12 (7 zb.), Smorawiński 12 (3x3), Rostalski 2 (6 zb.) - Samsonowicz 10 (1x3), Czyż 5 (6 zb.), Lewandowski 5, Tomaszewski 5 (1x3, 3 str.).
Kotwica: Grujić 18 (3 zb., 3 str.), Ryżek 17 (4x3, 4 zb., 3 as.), Bodych 11 (1x3, 3 zb.), Zalewski 11 (3x3, 4 zb., 4 as.), Stanios 5 (1x3, 4 zb., 9 as.) - Wrona 10 (6 zb.), Janiak 5 (1x3, 4 zb.), Dobriański 3 (1x3), Lasota 2.