I liga koszykarzy: Czarni Słupsk wygrali z Energą Kotwicą Kołobrzeg [ZDJĘCIA]

jak
Przemysław Wawryk
W poprzednim sezonie Kotwica po trzech porażkach na początku rozgrywek, przełamała się w 4. kolejce w meczu z Czarnymi w Słupsku. Powtórki nie było, pomimo tego, że tym razem po stronie kołobrzeżan był atut własnej hali.

Kotwica świetnie weszła w mecz, prowadząc 10:0 po 3,5 min gry. Goście mieli problemy z wstrzeleniem się do kosza, słabo w mecz wszedł ich rozgrywający Adrian Kordalski (2 straty na początku). Po czasie dla trenera gra Czarnych zaczęła się układać, czego nie można powiedzieć o Kotwicy. Gospodarze słabo bronili, a w Czarnych z dystansu trafiać zaczęli Filip Małgorzaciak i Damian Janiak. Ten ostatni po wejściu z ławki szybko zdobył 7 pkt, dając gościom pierwsze prowadzenie w 8. min (17:15). Wynik utrzymał się do końca I kwarty.

W drugiej kwarcie Kotwica wróciła na chwilę na prowadzenie, ale Czarni z każdą minutą łapali coraz lepszy rytm gry. W 15. min prowadzili 28:22 po trzeciej trójce Małgorzaciaka (w całym meczu 5/5 z dystansu). Kotwica zza łuku trafiła dopiero za... dziesiątą próbą (Bartosz Wróbel). Była to, jak się okazało, jej... jedyna trójka w meczu (na 21 prób).

Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni Słupsk 58:80 [zdjęcia]

Kotwica wróciła na moment do meczu na początku III kwarty. W 5. min prowadziła nawet 46:43 po punktach Łukasza Bodycha (12 pkt i 12 zbiórek). Później jednak nastąpił kolejny przestój, w trakcie którego goście zaliczyli serię 9:0.

Ostatnie 10. min rozpoczęło się od wolnych Jakuba Staniosa na 56:60. Zamiast spodziewanej walki Kotwicy o wygraną, przez pozostałą część ostatniej odsłony spotkania oglądano popis Czarnych. Seria 11:0 (w tym 3x3 pkt Marcina Dutkiewicza), praktycznie rozstrzygnęła mecz. Kotwica w całej IV kwarcie zdobyła zaledwie 4 pkt, trafiając jeden z 14 oddanych rzutów z gry!?

Energa Kotwica Kołobrzeg - Czarni Słupsk 58:80 (15:17, 17:22, 22:21, 4:20)

Kotwica:Grujić 13, Bodych 12 (12 zb., 3 as., 3 prze.), Stanios 8 (6 str., 3 prze.), Kruszczyński 6 (3 zb.), Madray 3 (4 zb.) - Wróbel 12 (1x3, 5 zb., 4 as.), Przyborowski 2, Walda 2 (3 zb.), Grudziński 0.

Czarni: Małgorzaciak 19 (5x3), Kordalski 16 (5 as., 3 zb., 3 prze., 4 str.), Dutkiewicz 13 (3x3, 6 zb., 3 as.), Pełka 5 (1x3, 6 zb.), Fraś 4 (4 zb.) - Janiak 11 (1x3, 6 as., 5 zb., 3 str.), Wyszkowski 7 (1x3, 4 zb.), Długosz 5 (5 zb.), Grześ 0, Szczepanek 0.

4. kolejka: AZS Politechnika - WKK 102:105 (31:31, 18:23, 21:27, 32:24), Pogoń - GKS Tychy 81:78 (21:18, 24:13, 18:25, 18:22), Basket - Polonia 104:101 (31:17, 27:26, 20:37, 26:21), Księżak - Elektrobud-Investment 104:90 (26:27, 27:16, 30:25, 21:22), Zetkama - Górnik 66:81 (22:19, 13:23, 13:12, 18:27), Miasto Szkła - Sokół przeł. na 20.11, Polfarmex - pauza.