I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 88:77 [ZDJĘCIA]

jak
Wygraną numer 3 w tym sezonie odniosła w niedzielę Energa Kotwica, pokonując pogrążony w kryzysie Biofarm Basket.

Wynik otworzyła Kotwica serią 5:0, a wszystkie punkty zdobył Nick Madray. Środkowy po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, notując czwarte z rzędu double-double (25 pkt, 11 zbiórek) przy imponującej skuteczności z gry (10/11). Do stanu 9:4 Kotwica wyraźnie przeważała.

Obraz gry odwrócił się o 180 stopni po przerwie dla trenera gości. Kołobrzeżanie zgubili rytm gry, a ich błędy wykorzystywał Basket. Gościom wpadło kilka trójek, a pod tablicami trudny do zatrzymania był grający w ochronnej masce na twarzy Michał Marek. Nie radził z nim sobie Łukasz Bodych i większą część spotkania spędził na ławce.

Passa gości trwała do 12. min, gdy osiągnęli 10-punktową przewagę (24:14). Jeszcze w 15. min było 30:21 na ich korzyść. Później rozkręcać się zaczęli miejscowi. Trafili pięć razy z dystansu, a prym na parkiecie wiodło trio Jakub Dłoniak, Jakub Stanios i Bartosz Wróbel. Po trójce tego ostatniego było tylko 41:42. Przed dużą przerwą goście dołożyli jeszcze punkt.

Drugą połowę Kotwica rozpoczęła od trójek Dominika Grudzińskiego oraz Wróbla. Gospodarze złapali wiatr w żagle i zaczęli budować przewagę, wykorzystując m.in. straty rywali przy wyprowadzaniu piłki. Na IV kwartę Kotwica wyszła przy wyniku 65:55, a po chwili było już 70:57, po trójce Dłoniaka. Basket nie rezygnował, ale miejscowi nie dopuszczali go na mniej niż 6-8 pkt. Ważną trójkę w końcówce trafił Hubert Kruszczyński, a akcję 2+1 zaliczył Madray.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 88:77 (14:18, 27:25, 24:12, 23:22) Kotwica: Madray 25 (11 zb.), Dłoniak 19 (3x3, 3 zb., 3 as.), Stanios 15 (3x3, 6 zb., 4 as., 4 str.), Kruszczyński 5 (1x3, 3 zb.), Bodych 0 (3 str.) - Wróbel 19 (3x3, 4 zb., 4 as., 5 prze.), Grudziński 5 (1x3, 4 zb.), Janczak 0, Korolczuk 0.
Basket: D. Bręk 17 (3x3, 4 as., 3 zb., 3 prze., 5 str.), Struski 15 (3x3, 6 zb., 3 as., 3 str.), Marek 14 (9 zb.), Rutkowski 7 (1x3, 6 zb., 5 str.), M. Bręk 6 (3 zb.) - Smorawiński 10 (2x3, 4 as.), Fatz 8 (3 zb.), Wiśniewski 0.