I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 76:71 [ZDJĘCIA]

Drugie zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Rafała Franka - i czwarte w sezonie - odnieśli w sobotę koszykarze Energi Kotwicy.

Przesądziła o tym bardzo dobra IV kwarta, w której gospodarze przełamali nieskuteczność i rozbili Pogoń 19:5.

Po bardzo dobrym występie w zaległym meczu z Sokołem Łańcut w minioną środę, Kotwica dobrze rozpoczęła starcie z będącą bez wyjazdowej wygranej (tak jak EKK) Pogonią. Trójką otworzył mecz Szymon Pawlak, a po chwili było 7:2. Do 8. min kołobrzeżanie utrzymywali się na nieznacznym prowadzeniu, a gdy trafiać zaczął Michał Sadło (8 z 14 pkt zdobył w I kwarcie), mieli nawet 8 oczek więcej.

W II kwarcie Pogoń szybko odrobiła straty. Już po niespełna 2. min było po 30, a za chwilę Wojciech Pisarczyk trafił wolne na pierwsze prowadzenie gości. W tym elemencie spore problemy miała za to Kotwica (13/22 za 1 pkt). W drugiej części tej kwarty goście zaczęli powiększać przewagę. Po trójce Patryka Garwola było już 44:36 (16.), a na dużą przerwę Pogoń schodziła przy prowadzeniu 48:42.

Fatalnie dla Kotwicy rozpoczęła się III kwarta. Pogoń szybko uciekła na 10 oczek (52:42), a od 23. min (50:55) kołobrzeżanie zupełnie przestali trafiać. Do 27. spudłowali aż 6 prób z dystansu, często z otwartych pozycji. Goście zdobyli 9 pkt z rzędu i odskoczyli na najwyższe 14 oczek (64:50). Niemoc przełamał trafieniem za 3 Norbert Kulon, ale na ostatnią regulaminową przerwę to Pogoń schodziła z zapasem 9 pkt.

Ostatnie 10. min było jednak popisem Kotwicy. Kapitalne otwarcie zaliczył Filip Struski, który w pojedynkę (2x3 i 2+1) doprowadził do remisu 66:66, a serię 11:0, na prowadzenie 68:66, zakończył Kulon. Goście odpowiedzieli zdobyciem 4 punktów, ale kolejne trójki Piotra Robaka i Huberta Wyszkowskiego przechyliły szalę.

- Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Prudnik to zespół, w którym wszyscy rzucają. My nie mieliśmy czasu na przygotowanie do tego meczu. Wszyscy byli bardzo zmęczeni po środowym meczu z Łańcutem - przyznał R. Frank. - Nie ukrywam, że było trochę błędów. Najważniejsze, że jest zwycięstwo. Jestem bardzo dumny z zespołu, z tego że wyrwał to zwycięstwo.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 76:71 (26:20, 16:28, 15:18, 19:5) Kotwica: Robak 14 (1x3, 6 as., 4 zb.), Kulon 11 (1x3, 6 as., 4 zb.), Wyszkowski 9 (1x3, 3 str.), Marek 7 (4 zb.), Pawlak 7 (1x3, 4 zb., 2 bl.) - Sadło 14 (6 zb.), Struski 13 (3x3, 10 zb., 3 as.), Stankowski 1, Kruszczyński 0 (3 zb.).
Pogoń: Nowakowski 17 (2x3, 3 zb.), Sanny 13 (1x3, 3 zb.), Kutta 12 (2x3, 7 as., 6 zb.), Madziar 8 (1x3, 4 zb., 3 as., 3 str.), Mordzak 4 (3 zb.) - Garwol 9 (1x3), Pisarczyk 6 (7 zb., 4 str.), Mroczek-Truskowski 2 (3 zb.).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0