I liga koszykarzy: Księżak Łowicz - Energa Kotwica Kołobrzeg 111:109

jak
pixabay
Błędy w końcówce dogrywki sprawiły, że Kotwica wróciła do domu z piątą wyjazdową porażką.

Księżak i Kotwica zafundowały kibicom w Łowiczu emocjonujące spotkanie, w którym główne akcenty postawione były na ofensywę. Spotkanie od początku do końca było wyrównane. Prowadzenie zmieniało się aż 23 razy, 19-krotnie na tablicy był wynik remisowy.

Kotwica najwyższą 8-punktową przewagę uzyskała w 27. min, po serii 8:0 (70:62). Prowadzenie Księżaka w żadnym momencie nie przekroczyło 6 pkt. Na IV kwartę goście wyszli przy przewadze 76:72, ale od 34. min to oni musieli gonić wynik. W 38. po wolnych Jakuba Dłoniaka wrócili na moment prowadzenie (91:90), ale szybko je stracili. Po wolnym Piotra Robaka było 99:97 dla Księżaka (na 9,5 s przed końcem).

Do dogrywki doprowadził z wolnych Jakub Stanios (na 6,3 s). Przed syreną łowiczanie oddali jeszcze dwa rzuty. Po próbie zza łuku Przemysława Tradeckiego piłka... wbiła się między obręcz i tablicę! Do końca było jeszcze 1,4 s, gdy Mikołaj Grod przestrzelił z bliska.

Dogrywkę lepiej rozpoczęła Kotwica. Po wolnych Staniosa (2/3) było 103:99, a później jeszcze 109:105 po trójce i wolnym Dłoniaka. Niestety, w ciągu ostatnich 61 s Stanios popełnił trzy straty (!). Po ostatniej faulował Mikołaja Stopierzyńskiego, który trafił 2 wolne na wygraną.

Księżak Łowicz - Energa Kotwica Kołobrzeg 111:109 (19:20, 26:24, 27:32, 27:23, d. 12:10)
Księżak: Grod 25 (11 zb., 4 as.), Stopierzyński 18 (5 zb., 3 prze., 3 str.), Robak 15 (1x3, 6 as., 4 str.), Ratajczak 14 (5 zb.), Tradecki 10 (2x3, 3 as., 3 prze.) - Samsonowicz 14 (3x3), Kobus 9 (1x3, 3 as. 5 str.), Czyż 6, Świderski 0.
Kotwica: Dłoniak 28 (2x3, 5 as.), Madray 26 (10 zb., 3 prze.), Stanios 22 (7 zb., 7 as., 7 str., 5 prze.), Bodych 17 (3x3, 7 zb., 3 as.), Kruszczyński 12 (1x3, 6 zb., 5 as., 3 str.) - Wróbel 4 (3 str.), Walda 0.