I liga koszykarzy: WKK Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg 102:82

jak
pixabay.com
Od wyjazdu do Wrocławia rozpoczęła w piątek nowy sezon Energa Kotwica.

I nie był to udany wyjazd. Podopieczni Mariusza Karola doznali wysokiej porażki, prowadząc wyrównaną grę z WKK tylko w I kwarcie. Gospodarze imponowali skutecznością zarówno z bliska (prawie 60 proc. za 2 pkt), jak i z dystansu (trafili 16 na 34 próby, 47 proc.). Już w 14. min powiększyli różnicę do 15 pkt (38:23). Skuteczność Kotwicy wynosiła odpowiednio 44 i 28 proc.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem WKK 55:42. W III kwarcie wrocławianie powiększyli różnicę do 23 pkt, a na początku czwartej nawet do 25 oczek (34. - 89:64). Gospodarz do końca meczu kontrolowali wynik, a na ok. 70 sekund przed końcem zdobyli setne punkty, po rzucie z dystansu Tomasza Madejskiego.

WKK Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg 102:82 (24:19, 31:23, 28:18, 19:20)
WKK: Prostak 23 (4x3, 8 as, 5 zb.), Niedźwiedzki 21 (2x3, 7 zb., 4 bl.), Patoka 19 (3x3, 7 zb., 4 as., 3 str.), Kroczak 11 (1x3), Jędrzejewski 9 (2x3, 9 as., 3 zb.) - Koelner 12 (2x3, 3 as., 3 zb.), Sitnik 4, Madejski 3 (1x3), Uberna 0 (8 zb.), Matusiak 0, Pułkotycki 0.
Kotwica: Wróbel 21 (3x3, 8 zb., 3 str.), Stanios 20 (3x3, 6 as., 4 zb., 3 str.), Bodych 12 (7 zb., 3 as., 4 prze.), Madray 7 (5 zb.), Kruszczyński 6 (4 zb.) - Przyborowski 9 (1x3), Walda 5, Janczak 2, Grujić 0, Korolczuk 0, Strzępek 0.