I liga piłkarzy ręcznych: Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo 24:21 [ZDJĘCIA]

Twarda defensywa w II połowie była kluczem do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa Gwardii Koszalin w I lidze.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na twardą grę w defensywie. Początkowo przynosiło to lepsze efekty gościom. Już na początku meczu Mykoła Maliarewycz nie rzucił karnego, a za chwilę GKS odpowiedział skuteczną akcją, obejmując pierwsze prowadzenie. Po 7. min było 3:1 dla GKS i taka różnica utrzymywała się do 17. min (5:3).

Gwardia dogoniła rywala w 18. min (5:5) po golu Marka Jakutowicza. W 22. min po raz ostatni GKS odskoczył na 2 trafienia (9:7). Gwardia wróciła na remis po 2. min (9:9) po pierwszym skutecznym karnym (Patryk Kiciński) i trafieniu Bereżnego. Na pierwsze prowadzenie czekała do 27. min, a dały je gole Marcina Ciarkowskiego i Jakutowicza (12:11). Ostatnią bramkę przed przerwą zdobyli gości.

Świetny w wykonaniu gospodarzy był początek II połowy. W bramce piłki zaczął odbijać Dawid Gryzio, a w ataku Gwardia zaliczyła serię 3:0. W 39. min odskoczyła na 17:13 i była to najwyższa przewaga jednej ze stron w całym meczu.

Na boisku dominowała bardzo twarda walka. Przy jednym z wejść Kiciński zderzył się z Wojciechem Hajnosem. Wyglądało to bardzo źle i dla obu oznaczało koniec meczu (zawodnik GKS opuścił halę na noszach).

Goście nie ustępowali i w 43. min doszli na 17:16. Gwardia nie dopuściła jednak do remisu, chociaż było blisko, bo między 49. i 51. min goście zdobyli 2 gole i mieli niewykorzystany rzut karny (obronił Gryzio). W 55. min Gwardia po trafieniach Pawła Dzierżawskiego i Maliarewycza odskoczyła na 23:20 i przewagę 3 goli utrzymała do końca.

- Wygrana jest zasługą całego zespołu. Ja mogłem tylko skończyć okazje, które wypracowuje mi zespół. Było kilka sytuacji, w których mogłem dorzucić bramki. Na szczęście koledzy ratowali mi skórę, zbierając piłki i dorzucali gole w ważnych momentach - powiedział najskuteczniejszy w Gwardii (5 goli), P. Dzierżawski.

Gwardia Koszalin - SPR GKS Żukowo 24:21 (12:12)
Gwardia: Gryzio, Rycharski, Fiodor - Bereżny 4, Czerwiński, Goerig 1, Kiciński 2, Jakutowicz 4, Ciarkowski 3, Maliarewycz 2, Dzierżawski 5, Karnacewicz 3.
GKS: Żurawski, Muńko - Gądek 1, Radecki, Szcześniak, Dorsz 5, Woźniak 2, Adamczyk 2, Wenderski 1, Pieczonka 1, Hajnos 1, Benkowski 4, Didyk 4, Reseman.