I Mistrzostwa Sławna w układaniu kostki Rubika [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
W Sławnie odbyły się I Mistrzostwa w układaniu kostki Rubika. Zwycięzcą został 13-letni Jan Kowalczyk, który ułożył kostkę w 17 sekund.

Drugie miejsce podczas konkursu zajął 14-letni Szymon Myśliński (22 sekundy), zaś trzecie 14-letni Dominik Cichoński (32 sekundy).

- Pierwszą częścią mistrzostw było spotkanie ze zwycięzcą programu „The Brain". Adam Polkowski jest również Mistrzem Polski w układaniu kostki Rubika na czas. W blisko godzinnym wystąpieniu wprowadził uczestników w magiczny świat łamigłówek ruchomych - mówi Rafał Szymczewski z biura promocji miasta Sławno.

W hali sportowej przeprowadzono również rodzinne warsztaty w układaniu kostki Rubika. Na koniec odbyły się otwarte mistrzostwa Sławna, w których uczestniczyło łącznie 22 zawodników. W kategorii do lat 10 wygrał Piotr Kowalczyk z czasem 1:16. W kategorii 11-12 lat zwyciężczynią została Zuzanna Warać, drugie miejsce zajął Bartosz Schiele, zaś trzecie Aleksander Wojciechowski. W kategorii 13-14 lat zwyciężył Jan Kowalczyk, drugi był Szymon Myśliński, trzeci Dominik Cichoń. Ci zawodnicy wygrali również w kategorii OPEN. Nagrody dla zwycięzców wręczali: Marzena Łużyńska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławnie oraz Dominik Margielewski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.