Iga Świątek wygrała z Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie!

Łukasz Konstanty
Iga Świątek po raz siódmy w karierze mierzy się z Aryną Sabalenką.
Iga Świątek po raz siódmy w karierze mierzy się z Aryną Sabalenką. Fot. Thomas Kienzle/AFP/East News
Iga Świątek czy Aryna Sabalenka? Kto okaże się lepszy w finale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie i zgarnie 120 tysięcy dolarów oraz samochód Porsche Taycan? Śledź naszą relację na żywo ze spotkania decydującego o końcowym triumfie w tenisowej imprezie odbywającej się w Niemczech.

Przed dwunastoma miesiącami w finale zmagań w Stuttgarcie również zmierzyły się Polka i Białorusinka. Zwycięstwo odniosła wówczas liderka światowego rankingu, która pozwoliła rywalce w każdym z setów ugrać po zaledwie dwa gemy. Jak będzie tym razem?

Finał turnieju WTA w Stuttgarcie: Iga Świątek - Aryna Sabalenka 6:3, 6:4

O tytuł rywalizują tenisistki, które w światowym rankingu plasują się na pierwszej i drugiej pozycji.
15:0323.04.2023

To był znakomity mecz w wykonaniu Polki, która wygrała wszystkie swoje gemy serwisowe i obroniła wywalczony przed rokiem tytuł w Stuttgarcie. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

15:0223.04.2023

I już! Pierwsza piłka meczowa wykorzystana! Ostatni gem wygrany do zera! Iga Świątek wygrała z Sabalenką 6:3, 6:4!

15:0123.04.2023

40-0 w dziesiątym gemie dla Świątek. Trzy piłki meczowe!

14:5723.04.2023

Przez moment wydawało się, że będzie to ostatni gem, ale Sabalenka wciąż walczy - 5:4 dla Igi

14:5323.04.2023

Iga Świątek coraz bliżej zwycięstwa. Już 5:3. W ósmym gemie drugiego seta Polka po raz pierwszy zanotowała asa serwisowego

14:4723.04.2023

Sabalenka się nie poddaje. Zaserwowała piątego asa i wygrała kolejnego gema przy własnym serwisie - 4:3

14:4423.04.2023

Tym razem bez większych kłopotów Świątek wygrała gem serwisowy do 15. 4:2 dla Polki.

14:3923.04.2023

Kolejny wyrównany gem zakończony zwycięstwem Sabalenki - 3:2 dla Igi

14:3423.04.2023

Niebezpieczeństwo zażegnane. 3:1 dla Igi

14:3223.04.2023

Tak niebezpiecznej sytuacji jeszcze nie było. Pierwszy w meczu break point dla Sabalenki

14:2623.04.2023

Zaciętą rywalizację ostatecznie wygrywa Sabalenka - 2:1 dla Igi

14:2323.04.2023

Była kolejna szansa na przełamanie, ale Sabalenka wybroniła się. 40-40 w trzecim gemie.

14:1923.04.2023

2:0 dla Igi, choć Polka przegrywała już 0-30. Szkoda tylko, że w aż pięciu przypadkach nasza tenisistka nie trafiała pierwszym podaniem...

14:1323.04.2023

Podwójny błąd serwisowy Sabalenki dał już na początku drugiego seta przełamanie. 1:0 dla Igi!

14:1123.04.2023

Panie wróciły do gry. 40-40 w pierwszym gemie, choć Sabalenka zaserwowała już dwa asy

14:0323.04.2023

Pierwszą piłkę setową Sabalenka obroniła, w kolejnej akcji posłała jednak piłkę poza kort. 6:3 dla Igi w pierwszym secie!

14:0123.04.2023

40-0 w dziewiątym gemie dla Igi. Trzy piłki setowe!

14:0023.04.2023

Trzy break pointy w ósmym gemie i wreszcie jest przełamanie - 5:3 dla Polki!

13:5523.04.2023

Ależ błąd Sabalenki! Smecz w siatkę. Szansa na przełamanie dla Igi!

13:5123.04.2023

Świątek trafiła piłką w linię końcową kortu na zakończenie siódmego gema - 4:3 dla Igi

13:4623.04.2023

Obydwie tenisistki wygrywają gemy, w których wprowadzają piłkę do gry - 3:3

13:4023.04.2023

Wciąż bez break pointów na korzyść Sabalenki. 3:2 dla Świątek!

13:3923.04.2023

Kolejna wyrównana batalia. 40-40 w piątym gemie. Serwuje Iga,

13:3523.04.2023

Sabalenka tym razem szybciej wygrała swój gem serwisowy - 2:2.

13:3023.04.2023

Udało się! 2:1 dla Polki!

13:2823.04.2023

Kolejny wyrównany gem, tym razem przy serwisie Polki. Ryzykowne zagranie opłaciło się Sabalence. 40-40

13:2323.04.2023

Niewykorzystana szansa. Sabalenka obroniła break point, a potem doprowadziła do wyrównania 1:1.

13:2023.04.2023

Sabalenka prowadziła w drugim gemie 40-15, ale Iga wygrała kolejne wymiany - 40-40

13:1523.04.2023

Dobry początek Polki. Wygrany gem do 15 i prowadzenie 1:0!

13:1223.04.2023