Igrzyska Młodzieży Szkolnej: wygrane koszalińskich drużyn

Znakomicie spisały się zespoły mistrzów Koszalina w mini koszykówce w wojewódzkim półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zarówno w kategorii dziewcząt (drużyna SP 10), jak i chłopców (SP 5) nasze zespoły pewnie zwyciężyły i awansowały do finałowych turniejów IMS.

Półfinałowy turniej dziewcząt rozegrano w sali SP 5 Białogard. W meczach eliminacyjnych SP 10 Koszalin rozgromiła 68:8 (34:5) SP 2 Goleniów, a SP 48 Szczecin pokonała SP 5 Białogard 30:21 (14:11). W meczu pokonanych o trzecie miejsce gospodynie turnieju wygrały z Goleniowem 43:14 (19:5). W spotkaniu finałowym SP 10 nie dała szans SP 48, zwyciężając 48:11 (9:2). Obie drużyny zagrają w finale wojewódzkim. Skład SP 10 (opiekun zespołu Helena Pacynko): Anna Kubica, Ewelina Klingbeil, Klaudia Pawłowicz, Weronika Królik, Marta Gatz, Sylwia Staciwa, Emilia Perkowska, Jasmin Karacan, Katarzyna Bogucka, Agata Łomińska, Katarzyna Regent, Aleksandra Kowalska, Anna Frączkiewicz.

Turniej chłopców rozegrano w koszalińskiej SP 10. W meczach eliminacyjnych SP 5 Koszalin wygrała z SP 2 Goleniów 56:40 (34:25), a SP 8 Kołobrzeg z SP 3 Białogard 66:36 (35:14). W walce pokonanych drużyn o trzecie miejsce górą była drużyna z Goleniowa, zwyciężając 46:22 (32:10). W spotkaniu finałowym, koszalinianie wyraźnie pokonali kołobrzeżan 45:29 (22:14). W drużynie prowadzonej przez Cezarego Tudruja i Jacka Czarnotę wystąpili: Adam Biernacki, Mateusz Uchman, Maciej Wojtowicz, Mateusz Malczewski, Paweł Pruchniewski, Andrzej Chojnacki, Piotr Strzępa, Dawid Świątkowski, Kacper Wach, Łukasz Żak, Jakub Koźlik i Jakub Sowik.