II liga koszykarzy: AZS UMK Toruń - Żak Koszalin 61:93

archiwum
Pewne zwycięstwo Żaka Koszalin w Toruniu, umocniło go w czołówce tabeli.

Następna 2-tygodniowa przerwa nie przeszkodziła Żakowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. W Toruniu podopieczni Piotra Ignatowicza dominowali pod każdym względem. Szczególnie widoczne to było w walce o zbiórki, wygranej aż 53:29. Żak miał też prawie trzy razy więcej asyst (30:11), a pod względem skuteczności był lepszy od UMK o ponad 20 proc. (54,1 do 32,9). Za dużo było tylko strat (18), ale rywale byli tu niewiele lepsi (15).

Spotkanie rozpoczęło się od jedynych punktów Marcina Zarzecznego. Kolejne minuty należały do duetu Konrad Koziorowicz - Eryk Naczlenis. Ich skuteczna gra dała 10-punktowe prowadzenie po 7. min gry (16:6), a po drugiej trójce Koziorowicza (10/14 z gry, 4/4 za 3) było 21:8 (9.). Kwartę zakończyła trójka Jakuba Kondraciuka. Na początku drugiej AZS przedłużył serię punktową do 15:0 i w 13. min objął prowadzenie 23:21. Passę AZS zakończyła kolejna trójka Koziorowicza. Do 18. min prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce 10-punktowa seria Żaka pozwoliła odzyskać inicjatywę. Warto dodać, że aż 13 ze swoich 21 pkt zdobył w tej części Darrell Harris (10/14 z gry).

Losy meczu rozstrzygnęły się w III kwarcie, po serii 20:0 dla Żaka na prowadzenie 66:37 w 28. min. Najwyższą różnicą były 34 pkt (93:59) w 39. min po trójce Mateusza Bieleckiego, który swoje 11 pkt zdobył w IV kwarcie.

AZS UMK Toruń - Żak Koszalin 61:93 (11:21, 24:23, 7:26, 19:23)
AZS: Kondraciuk 11 (1x3, 4 zb.), Maćkiewicz 9 (1x3), Samsonowicz 9 (1x3, 5 str.), Lisewski 2 (6 zb.), Krużyński 0 (4 zb.) - Dusza 8 (1x3), Jagodziński 7 (1x3), Malinowski 7 (1x3), Chojnacki 5 (1x3), Szumański 3, Murowicki 0, Sowa 0.
Żak: Koziorowicz 24 (4x3, 4 as.), Harris 21 (10 zb.), Naczlenis 8 (2x3, 5 as.), Szewczyk 6 (5 zb.), Zarzeczny 2 (8 as., 7 zb.) - Bielecki 11 (1x3, 6 zb.), Lasota 8 (6 zb.), Pryć 7 (4 as.), Czubak 5 (1x3, 3 as.), Warchowski 1 (6 zb., 4 as., 7 str.).