II liga koszykarzy: Żak Koszalin z pierwszą wygraną [wideo]

jak
Historyczne, pierwsze zwycięstwo w II lidze odniósł w niedzielny wieczór koszaliński beniaminek.

Podopieczni Jacka Imiołka zakończyli serię czterech porażek na starcie sezonu. Do spotkania z Treflem II, Żak przystąpił z nowymi zawodnikami - rozgrywającym Konradem Koziorowiczem i skrzydłowym Bartłomiejem Berdzikiem.

Pierwsze kwarty nie mogły napawać optymizmem. Gospodarze pozwalali na zbyt wiele młodemu zespołowi z Sopotu. Sami nie mogli poukładać gry i wykorzystać swoich atutów. Do tego dochodziła duża ilość strat i irytujące pudła spod samego kosza.

Trefl od 6. min zaczął budować przewagę. W 9. min było to już 10 pkt (13:23), a w 11. - 13 (15:28). Od połowy II kwarty kilka udanych akcji duetu Paweł Lasota - Marcin Zarzeczny pozwoliło zbliżyć się na 3 pkt (36:39), ale w końcówce wróciły stare grzechy i do szatni Żak schodził przy wyniku 37:46.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, wracając na 13-punktowe prowadzenie. Dopiero wtedy nastąpił zryw Żaka. Dwie serie punktowe (10:0 i 16:0) całkowicie odmieniły obraz meczu. W tej części gospodarzom wychodziło wszystko. Trafili 7 z 10 prób za 3 pkt, a Maciej Adamkiewicz przestawiał rywali pod koszem jak manekiny. Podkoszowy Żaka po bezbarwnej I połowie wyciągnął wnioski ze swojej gry i swoją siła fizyczną całkowicie zdominował rywali. Jego popisem była szczególnie IV kwarta, w której zdobył 19 ze swoich 35 punktów, trafiając 9 z 12 rzutów z gry (w całym meczu 16/22).

Żak Koszalin - Trefl II Sopot 100:82 (15:23, 22:23, 33:15, 30:21) Żak: Adamkiewicz 35 (2x3, 8 zb., 3 str., 2 bl.), Koziorowicz 15 (3x3, 7 zb., 7 as., 3 prze., 4 str.), Czubak 14 (3x3, 4 zb.), Lasota 12 (4 zb.), Zarzeczny 8 (7 as., 6 zb.)
Naczlenis 6 (1x3, 4 zb., 3 as., 3 prze., 3 str.), Berdzik 5 (1x3, 8 zb., 4 as., 3 bl., 5 str.), Bielecki 3 (4 zb.), Jaśkiewicz 2, Bartecki 0 (3 as.), Grynkiewicz 0, Kwaterski 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0