II liga: Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 2:2 [ZDJĘCIA]

W ostatnim w tym sezonie występie przed własną publicznością, Kotwica tylko zremisowała z Polonią Warszawa. Obie drużyny są blisko spadku.

Chcąc się utrzymać Kotwica musi pokonać w ostatniej kolejce Olimpię w Elblągu. Jednocześnie stołeczna Polonia nie może wygrać u siebie z Rakowem Częstochowa, a Rozwój Katowice musi przegrać w Wejherowie z tamtejszym Gryfem. Jakiekolwiek odstępstwo oznacza degradację zespołu trenera Ryszarda Wieczorka.

W I połowie Kotwica nie po raz pierwszy w tej rundzie straciła bramkę po stałym fragmencie (rzut wolny). Wyrównanie padło w 40. min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Świechowskiego. W ten sam sposób pomocnik Kotwicy wypracował gola na 2:1 już po zmianie stron.

Niestety, Kotwica nie potrafiła utrzymać wyniku przybliżającego ją do pozostania w lidze. W 2. minucie doliczonego czasu gry faul Mateusza Jagiełły dał gościom rzut karny, z którego doprowadzili do remisu.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 2:2 (1:1)
0:1 Zembrowski (5.), 1:1 Nowik (40.), 2:1 Lewiński (56.), 2:2 Gołębiewski (90+2. karny).
żk. Szabat.

Kotwica: Szymański - Witt, Lewiński (77. Jagiełło), Nowik, Rydzak, Sobków, Świechowski, Paprzycki, Bartlewski (82. Sochań), Biel (77. Prejs), Giel (87. Chouwer).

Polonia: Pusek - Bochenek, Kokot, Zembrowski, Wojdyga, Zapaśnik (58. Szabat), Nakrosius (67. Ćwik), Oświęcimka, Wiśniewski (72. Wierzbowski), Kluska (84. Małek), Gołębiewski.