II liga mężczyzn: Gwardia Koszalin - AZS UKW Bydgoszcz 32:32 (14:17)

(wok)
Wojciech Kukliński
Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin sprawili nie lada niespodziankę i zremisowali z głównym pretendentem do awansu, siódemką AZS UKW Bydgoszcz.

Dotychczasowy lider stracił w Koszalinie nie tylko punkt, ale i pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Pojedynek w hali Gwardii rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. Pierwsze trafienie uzyskał Goerig. W szóstej minucie bydgoszczanie prowadzili jednak 5:3. Po chwil dwa razy pod rząd rzucił Patryk Kiciński i był remis po 6. Wymiana bramka za bramkę trwała przez kolejne minuty aż do stanu po 9 (16. min).

Później przewagę uzyskali akademicy, którzy pierwszą część zakończyli wygrywając 17:14. Także oni dobrze radzili sobie na początku drugiej połowy. W 38. min wygrywali 23:19 i była to ich największa przewaga w tym spotkaniu.

Następnie dzięki skutecznym rzutom Czerwińskiego oraz Nowickiego z karnych (pięć trafień na sześć rzutów) w 44. min gwardia przegrywała tylko 24:25. W 53. min wreszcie koszalinianie dopięli swego i był remis - po 27.

W ostatniej minucie goście wyszli na prowadzenie 32:31. gwardziści przeprowadzili atak, a wyrównującego gola zdobył Paweł Wachowski. Bydgoszczanie mieli jeszcze piłkę i kilkadziesiąt sekund. nie zdołali jednak zmienić już wyniku.

Gwardia Koszalin - AZS UKW Bydgoszcz 32:32 (14:17)

Gwardia: Bugaj , Bartosek , Kamiński - Kiciński - 8, Goerig - 6, Suszka - 6,Nowicki - 5, Wachowski - 4, Czerwiński - 2 , Pawłowski - 1, Ciarkowski, Gibalski, Jakutowicz, Stasiuk. Trener: Mariusz Wnuk.