II liga: Żak Koszalin - Decka Pelplin 66:80 [ZDJĘCIA]

jak
Koszykarze Żaka nie sprawili niespodzianki w zaległym meczu z 15. kolejki II ligi.

Żak przystąpił do meczu bez kontuzjowanych Konrada Koziorowicza i Bartłomieja Berdzika, co ograniczyło rotację. Pomimo tego, od początku prowadził wyrównaną grę. Obie drużyny w pierwszych minutach grały nieskutecznie. Po pięciu było 4:4. Później gospodarze trafili 5 rzutów za 3 pkt, z czego trzy Eryk Naczlenis i I kwartę zakończyli na prowadzeniu 19:11.

W drugiej kwarcie goście szybko doszli na 2 pkt, ale Żak odpierał ich ataki, a po skutecznej końcówce, zszedł na dużą przerwę przy wyniku 33:29. Udany był także początek III kwarty. Żak odskoczył na 8 pkt (42:34), ale za czasem przestał sobie radzić z defensywą gości. W dodatku nie był w stanie zatrzymać centra Decki, Filipa Pruefera. Zdobył 11 pkt, a przyjezdni ze stanu 43:49 wyszli na 57:49. W ostatnich 10. min goście kontrolowali mecz, a ich przewaga sięgała 18 pkt (36. - 56:74).

Żak Koszalin - Decka Pelplin 66:80 (19:11, 14:18, 16:28, 17:23)
Żak: Zarzeczny 15 (2x3, 6 as., 4 zb., 4 str.), Naczlenis 13 (4x3, 10 zb.), Adamkiewicz 10 (9 zb., 3 as., 6 str.), Jaśkiewicz 7 (1x3), Lasota 7 (4 zb., 3 str.) - Czubak 10 (2x3), Bielecki 4 (4 zb.), Bartecki 0, Iwanisik 0 (4 zb.).
Decka: Sarzało 12 (2x3, 4 as.), Itrich 11 (8 zb.), Chudy 6, Krajniewski 6 (3 zb.), Lisewski 4 (9 zb., 2 bl.) - Stryjewski 24 (1x3, 3 str.), Pruefer 17 (9 zb.), Bączek 0, Burczyk 0 (3 zb.), Góralczyk 0.