III liga: Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 6:1 [ZDJĘCIA]

202 dni czekali na ligowe zwycięstwo na swoim stadionie piłkarze koszalińskiego Bałtyku. Po serii siedmiu porażek na Andersa, przełamali się dziś w efektownym stylu, deklasując imiennika z Gdyni 6:1.

Mimo absencji trzech zawodników za kartki (Krystian Krauze, Bartłomiej Putno, Szymon Waleński), gospodarze zaatakowali od początku i jeszcze przed upływem 5. minuty gole mogli strzelić Łukasz Włodarczyk i Mateusz Czapłygin. Udało się w 12. min Pawłowi Rakowi, który precyzyjną wrzutkę Łukasza Szymańskiego, zamienił na skuteczny strzał głową.

W 21. min było 2:0. Po wyrzucie z autu, Włodarczyk przedłużył piłkę przed bramkę, gdzie Maciej Gregorek popisał się uderzeniem od słupka. Sytuacji z obydwu stron było sporo. Goście mieli najlepszą szansę w 40. min, gdy po faulu Raka dostali rzut karny. Oskar Pogorzelec obronił nogą strzał Bartosza Sobczaka! Zemściło się to po 3. min. W zamieszaniu po rożnym wynik do przerwy ustalił Rak, strzelając... kolanem.

Po zmianie stron nadal oglądano ofensywną grę. W 55. min Maksym Demianczuk osłabił zespół gości. Za kopnięcie od tyłu Dawida Kisłego, został wyrzucony z boiska. O dziwo goście lepiej radzili sobie w „10”. W 67. min strzelili gola z karnego. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na... gospodarzy. Już po 5. min świetnym uderzeniem z 25 m popisał się Jakub Forczmański, a w końcówce Mateusz Czapłygin i Dawid Gruchała-Węsierski dobili gości po indywidualnych akcjach.

Bałtyk Koszalin - Bałtyk Gdynia 6:1 (3:0)
1:0 Rak (12.), 2:0 Gregorek (21.), 3:0 Rak (43.), 3:1 Letniowski (67. karny), 4:1 Forczmański (72.), 5:1 Czapłygin (84.), 6:1 Gruchała-Węsierski (86.).
Skład: Pogorzelec - Ponurko, Jasitczak (55. Forczmański), Czenko, Kisły, Szymański, Rak, Gregorek (58. Górka), Czapłygin, Łysiak (82. Rapita), Włodarczyk (61. Gruchała-Węsierski).