III liga: Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 0:1 [wideo, zdjęcia]

Najniższy na boisku Japończyk Kitano strzelił głową jedyną bramkę w meczu na stadionie przy ul. Andersa.

Nadal bez wygranej na swoim boisku pozostają w tym sezonie piłkarze Bałtyku Koszalin. W niedzielę na stadionie przy ul. Andersa ulegli 0:1 rezerwom Pogoni Szczecin, tracąc gola w końcówce spotkania.

Spotkanie toczyło się przy optycznej przewadze gości. Pogoń II seryjnie wykonywała rzuty rożne, ale Bałtyk radził sobie z zagrożeniem. Koszaliński zespół kilka razy groźnie skontrował. Na początku drugiej połowy po jednej z takich akcji Adrian Kwiatkowski pokonał bramkarza gości, ale piłkę w ostatniej chwili wybił sprzed linii bramkowej jeden z obrońców.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 84. min kolejny róg wykonywali goście. Tym razem zaspała cała defensywa Bałtyku. Wprowadzony kilka minut wcześniej, mierzący 168 cm Seiya Kitano, został sam przed bramką i strzałem głową z najbliższej odległości ustalił wynik.

Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:0)
0:1 Kitano (84.).

Żk. Ponurko, Pedro
Bałtyk: Skrzyński - Ponurko, Bany, Czenko, Biergiel, Pasieka, Szymański (75. Rząsa), Pedro (70. Saliwon), Stanischewski (46. Fastyn), Gregorek (46. Kwiatkowski), Krauze.