III liga: Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:4

Po derbowym zwycięstwie nad Gwardią, Bałtyk nie poszedł za ciosem i wysoko przegrał na swoim boisku z jednym z rywali do utrzymania.

Do 23. min nic nie wskazywało na to, że Pogoń II odniesie tak zdecydowane zwycięstwo. Wprawdzie w 17. min trener Bałtyku zmuszony był do dokonania zmiany ustawienia zespołu, po zejściu stopera Arkadiusza Jasitczaka, ale groźny strzał Macieja Gregorka (21.) i zakończona celnym uderzeniem indywidualna akcja Bartłomieja Putno (23.), dawały nadzieję na korzystny wynik spotkania.

Niestety, po tej drugiej akcji goście od razu odpowiedzieli kontrą. Błąd popełnił lewy obrońca Bałtyku, a pozostawiony bez opieki Hubert Turski nie miał problemu z trafieniem z 8 metrów. Zanim Bałtyk otrząsnął się po tym ciosie było 0:2. Tym razem goście zagrali swoją lewą stroną, a celną główką podanie z końcowej linii wykończył Adrian Benedyczak.

Bałtyk próbował odpowiedzieć i był blisko skorygowania wyniku jeszcze przed przerwą. W 27.min Paweł Łysiak posłał piłkę z wolnego w samo okienko, ale bramkarz Pogoni wyekspediował ją na róg. Jeszcze bliżej był w 37. min Krystian Krauze. Przy jego główce z kilku metrów bramkarz nie miał nic do powiedzenia, jednak piłka minęła słupek. W ostatnich minutach pierwszej odsłony do głosu znów doszli goście. Tylko refleksowi Oskara Pogorzelca zawdzięczał Bałtyk, że obyło się bez straty trzeciej i czwartej bramki.

Po zmianie stron gospodarze szukali kontaktowej bramki. W 50. min kolejną setkę miał Krauze, ale lepszy od kapitana Bałtyku był bramkarz. W 60. minimalnie nad poprzeczką huknął Jakub Forczmański. Zamiast gola na 1:2 było trzecie trafienie Portowców po fatalnej stracie Krauze w środkowej strefie (61.). Dwanaście minut później goście dobili koszalińskiego beniaminka. Akcja najlepszego na boisku Oskara Kalenika była ozdobą tego spotkania. Pomocnik Pogoni mijał kolejnych obrońców jak tyczki, a akcję zakończył skutecznym uderzeniem.

Gospodarze do końca walczyli o honorowego gola. Udało się w 89. min, gdy sytuację sam na sam wykorzystał Łysiak. Wcześniej kolejną znakomitą okazję zmarnował Krauze (79.), ale i Pogorzelec ratował swój zespół po strzale rezerwowego Błażeja Chouwera (86.).

Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:4 (0:2) 0:1 Turski (23.), 0:2 Benedyczak (25.), 0:3 Wędrychowski (60.), 0:4 Kalenik (73.), 1:4 Łysiak (89.).
żk. Czapłygin.
Bałtyk: Pogorzelec - Ponurko, Jasitczak (13. Forczmański), Czenko, Kisły (46. Czapłygin), Krauze, Rak, Łysiak, Gregorek (67. Walaszczyk), Putno, Włodarczyk (60. Gruchała-Węsierski).