III liga: Bałtyk Koszalin przegrał z Pogonią II Szczecin 1:4 [ZDJĘCIA]

Po dwóch efektownych wygranych w roli gospodarza, Bałtyk Koszalin wyraźnie uległ rezerwom Pogoni Szczecin.

Goście narzucili swoje warunki gry od pierwszych minut spotkania. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 16. min Bartosz Krzysztofek wykorzystał prostopadłe podanie i pewnie pokonał Oskara Pogorzelca.

Bałtyk odpowiedział 3. min później celnym strzałem Marcela Pietrykowskiego, obronionym przez 17-letniego debiutanta Łukasza Łęgowskiego. To jednak akcje Portowców niosły w sobie zarodek kolejnych goli. Dwie z nich przyniosły bramki w ostatnich 5. min przed przerwą. W 41. Pogorzelca pokonał Michał Kwiecień, a w 44. świetnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego popisał się Krzysztofek.

Na drugie 45. min gospodarze wyszli z trzema nowymi zawodnikami. Ich gra nieco się poprawiła, ale to goście w pierwszych 10. min byli bliżsi podwyższenia wyniku. Najpierw słupek koszalińskiej bramki obił Dawid Błanik (50.), a następnie wychowanek AP Kotwica Kołobrzeg, Szymon Cybulski, przegrał pojedynek z Pogorzelcem (55.).

Minutę później podobnej szansy po drugiej stronie boiska nie wykorzystał Bartłomiej Putno. Najlepszy fragment meczu w wykonaniu gospodarzy zakończył się w 69. min trafieniem Dawida Gruchały-Węsierskiego. Po rzucie rożnym strzelił głową swojego 8 gola w tym sezonie. W 80. min swoją szybkość wykorzystał Putno i po kontrze ponownie znalazł się przed Łęgowskim. Niestety, po raz drugi lepszy był młody golkiper gości. Zamiast gola kontaktowego i emocjonującej końcówki, było czwarte trafienia dla Portowców. Po kontrataku hattricka skompletował 18-letni Krzysztofek. Warto dodać, że były to jego pierwsze gole w III lidze.

Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:4 (0:3)
0:1 Krzysztofek (16.), 0:2 Kwiecień (41.), 0:3 Krzysztofek (44.), 1:3 Gruchała-Węsierski (69.),
1:4 Krzysztofek (88.).
żk. Gruchała-Węsierski, Ponurko, Czenko, Janasik, Waleński.
Bałtyk: Pogorzelec - Ponurko (46. Górka), Jasitczak, Czenko, Waleński, Forczmański (74. Jachno), Ginter (46. Duszkiewicz), Putno, Gregorek (60. Janasik), Pietrykowski (46. Kąkol), Gruchała-Węsierski.