III liga: Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew 1:2 [ZDJĘCIA]

jak
Nieskutecznie grający Bałtyk po raz drugi w sezonie 2019/2020 uległ 1:2 zespołowi z Kleczewa.

Spotkanie na euroboisku ZOS Bałtyk rozgrywane było przy przewadze optycznej gości, ale w pierwszej połowie to gospodarze stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia goli. Niestety, szwankowało wykończenie. Swoje okazje mieli Jakub Janasik, Dawid Gruchała-Węsierski i Maciej Gregorek. Groźnie z wolnego uderzył Jakub Forczmański, a Łukasz Duszkiewicz był bliski powodzenia z dystansu. Hubert Świtalski zachował jednak czyste konto po pierwszych 45. minutach, w których jego zespół najgroźniejszy był po stałych fragmentach.

Fatalnie dla gospodarzy rozpoczęła się druga połowa. Już 4. min po rozpoczęciu gry Bałtyk przegrywał 0:1. Defensywa koszalińskiej drużyny nie potrafiła zatrzymać Macieja Adamczewskiego. Nowy nabytek Sokoła, który zimą przeszedł z Górnika Konin, zakończył akcję strzałem pod poprzeczkę.

Riposta Bałtyku była natychmiastowa. Już 2. min później do rzutu wolnego z ok. 19-20 m od bramki podszedł Forczmański. Tym razem niespełna 22-letni pomocnik popisał się kapitalnym uderzeniem, po którym Świtalski mógł tylko sięgnąć do siatki.

Później więcej z gry mieli goście, coraz częściej dochodząc do pozycji strzeleckich. Szczególne problemy Bałtyk miał na swojej lewej stronie, gdzie gracze Sokoła często przeprowadzali swoje akcje. W 68. min po raz trzeci w tym spotkaniu z wolnego, z ok. 25 m, strzelał Forczmański. Po raz trzeci celnie. Niestety, tym razem na posterunku był golkiper z Kleczewa.

Pięć minut później nastąpiła decydująca akcja spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne, piłka spadła pod nogi Norberta Grzelaka, który nie zmarnował doskonałej okazji. Dla Bałtyku zawodnik ten jest w tym sezonie prawdziwym prześladowcą. W 1. rundzie jego dwa gole zapewniły wygraną Sokołowi, a w poprzednim sezonie zdobył jednego gola w meczu rozegranym na stadionie przy ul. Andersa.

Bałtyk do końca spotkania szukał wyrównującego gola, ale bez powodzenia. Najbliższy był Forczmański w 79. min. Jego strzał z powietrza po dośrodkowaniu Bartłomieja Putno był minimalnie niecelny.

Bałtyk Koszalin - Sokół Kleczew 1:2 (0:0)
0:1 Adamczewski (49.), 1:1 Forczmański (51.), 1:2 Grzelak (73.).
żk. Ponurko.
Bałtyk: Pogorzelec - Ponurko, Jasitczak, Czenko, Walaszczyk (67. Waleński), Duszkiewicz, Forczmański (87. Ziemann), Putno, Gregorek (56. Kruczkowski), Janasik (61. Ginter), Gruchała-Węsierski.