III liga: Górnik Konin - Bałtyk Koszalin 1:2

jak
archiwum
Bałtyk Koszalin przerwał serię czterech spotkań bez zwycięstwa w III lidze na boisku Górnika Konin.

Po serii nieudanych spotkań, zawodnicy Bałtyku wyszli na boisko mocno zdeterminowani. Pierwsze 20. minut meczu rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Mariusza Lenartowicza. Efekty przyszły bardzo szybko. W 14. min Bartłomiej Putno wykorzystał prostopadłe podanie między obrońców i znalazł się oko w oko z bramkarzem. Wiktor Beśka odbił piłkę nogą, ale za akcją poszedł Dawid Gruchała-Węsierski i skutecznie poprawił. To czwarty gol 20-latka, który jest najlepszym strzelcem zespołu w tym sezonie. Bałtyk nie zadowolił się wynikiem 1:0. Pięć minut później Paweł Rak wykorzystał zagranie Macieja Gregorka z rzutu rożnego i głową podwyższył rezultat.

Po drugim golu spotkanie się wyrównało. Gospodarze próbowali strzelić kontaktowego gola. Udało im się to w 38. min, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Dawid Przybyszewski. Zdobyty gol dodał graczom Górnika pewności siebie. Po zmianie stron przeważali, ale dobrze zorganizowana defensywa Bałtyku nie pozwalała im na zdobycie kolejnych goli.

Większość strzałów była blokowana, a dośrodkowania padały łupem stoperów i Oskara Pogorzelca. Do większego wysiłku zmusił go tylko uderzeniem z dystansu Tomasz Kowalski. Bałtyk groźnie kontrował. Swoją okazję miał Łukasz Włodarczyk, z kolei Dawid Kisły w końcówce główkował w poprzeczkę.

Górnik Konin - Bałtyk Koszalin 1:2 (1:2)
0:1 Gruchała-Węsierski (14), 1:1 Rak (19.), 1:2 Przybyszewski (38.).
żk. Waleński, Rak, Walaszczyk.

Bałtyk: Pogorzelec - Kisły, Jasitczak, Czenko, Walaszczyk, Rak, Forczmański (80. Rapita), Lichmański (50. Janasik, 70. Waleński), Gregorek, Putno, Gruchała-Węsierski (60. Włodarczyk).

III liga: Bałtyk Koszalin - KP Starogard Gdański 0:0 [ZDJĘCIA]