III liga: Gwardia lepsza w derbach od Bałtyku

Piłkarskie derby Koszalina dla Gwardii, która niemal całą drugą połowę grała w osłabieniu. Jacek Wójcik

Na stadionie przy ul. Fałata gospodarze pokonali Bałtyk 3:0 (1:0). Pierwsza połowa stała pod znakiem walki, niewiele było za to sytuacji bramkowych. W 22. min wynik otworzył Daniel Chyła, precyzyjnym strzałem w zamieszaniu po rzucie wolnym.

Już w trzeciej minucie po zmianie stron Chyła został został upomniany po raz drugi w tym meczu żółtą kartką (za faul) i musiał udać się do szatni. Pomimo osłabienia Gwardia dość łatwo radziła sobie z próbami ataków Bałtyku. W 56. min, wprowadzony 3. min wcześniej Adam Gross dostał podanie od Gabriela Szygendy i podwyższył na 2:0.

Wynik ustalił w 6. min doliczonego czasu gry inny rezerwowy, Dawid Rybacki, finalizując kontratak gospodarzy. Chwilę później Dominik Szukiełowicz obejrzał czerwoną kartkę za faul na Bartłomieju Putno i Gwardia ostatnie sekundy dogrywała w dziewiątkę.

IV liga: Leśnik Manowo pokonał Ręgę Trzebiatów 2:0 [ZDJĘCIA]