III liga: Kotwica Kołobrzeg - KP Starogard Gdański 1:0 [ZDJĘCIA]

Niepokonany od 2 czerwca br. w 13. kolejnych meczach ligowych (plus walkower z Energetykiem Gryfino), zespół ze Starogardu wyjechał w sobotę bez punktów z Kołobrzegu.

Kotwica zrehabilitowała się za słabsze ostatnio występy. Podopieczni Jana Furlepy przerwali serię czterech meczów bez wygranej.

Goście, którzy przed przyjazdem do Kołobrzegu zaliczyli 7 zwycięstw i 4 remisy, mogli już do przerwy przegrywać różnicą 2-3 goli. Kotwica pierwszą okazję miała w 4.min, gdy bramkarz gości nie utrzymał piłki po strzale Sebastiana Deji, ale Dawid Wolny nie zdążył na dobitkę.

Później kibice oglądali głównie walkę w środku pola. Gdy jednak Kotwica mocniej przycisnęła pod bramką Jakuba Knuta raz po raz robiło się gorąco. W 36. min groźnie z ostrego kąta strzelał Michał Przybyła. Dwie minuty później po kolejnym rzucie rożnym celnie uderzył Mateusz Peroński, ale Knut popisał się świetną paradą.

W 41. min w dobrej sytuacji znalazł się Andrzej Łyszyk, jednak trafił tylko w boczną siatkę. Jeszcze w 45. min, znów po kornerze, piłkę na bramkę posłał Rafał Gutowski. Jej lot próbował jeszcze zmienić Piotr Wojtasiak, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił czujny do końca Knut.

Druga połowa rozpoczęła się od bardziej odważnych akcji gości. Obrona Kotwicy i bramkarz Jakub Górski, który wrócił między słupki po kilku kolejkach, nie dawali się zaskoczyć. Najgroźniejszą sytuację gospodarze sprokurowali sobie sami w 63. min, gdy po podaniu od obrońcy, Górski trafił piłką Dawida Retlewskiego. Na szczęście zdarzenie miało miejsce poza światłem bramki i piłka wyszła za linię końcową.

W 65. min na boisku pojawił się Gracjan Kuśmierek, który z miejsca ożywił ofensywą Kotwicy. Już w pierwszym kontakcie z piłką stworzył groźną sytuację. W kolejnym zaliczył pośrednią asystę przy golu Wolnego, podając piłkę w pole karne do Wojtasiaka. Ten przekazał ją Wolnemu, a napastnik Kotwicy posłał futbolówkę do siatki.

Po stracie gola mocniej zaatakowali goście, którzy do utraty gola wydawali się być zadowolonymi z bezbramkowego remisu. Dwa razy dość mocno zakotłowało się pod bramką Góskiego (80. i 83.), ale przyjezdni strzelali wprost w golkipera, ułatwiając mu skuteczne interwencje.

Kotwica Kołobrzeg - KP Starogard Gdański 1:0 (0:0) 1:0 Wolny (66.).
żk. Deja.
Kotwica: Górski - Chyła, Witt, Peroński, Gutowski, Szymański (78. Szynka), Deja, Łyszyk (65. Kuśmierek), Wojtasiak (81. Czapłygin), Przybyła (76. Gaszka), Wolny.