III liga: Kotwica Kołobrzeg straciła punkty z beniaminkiem

jacek.wojcik@polskapress.pl
Beniaminek z Przodkowo postawił trudne warunki Kotwicy. Kołobrzeżanie stracili punkty w drugim z rzędu meczu na swoim stadionie.

Po klęsce 0:4 dwa tygodnie temu z Radunią Stężyca, Kotwica przed tygodniem wygrała w Policach 3:1 i w meczu z GKS kibice oczekiwali czwartego w sezonie zwycięstwa. Początek spotkania mógł wskazywać, że piłkarze spełnią te oczekiwania. Kotwica przeważała. Już na początku meczu groźnie strzelał Mykyta Wowczenko. W 18. min Gilson główkował z 5 m nad bramką po wolnym. Później groźnie z dystansu uderzali Bartosz Kalupa (20.) i Michał Kozajda (21.). W 24. min goście wylali kubeł zimnej wody na głowy kołobrzeżan. Po wolnym, do krótko wybitej piłki dopadł Michał Szałek i otworzył wynik spotkania.

Kotwica potrzebowała kilku minut, by dojść do równowagi. W 30. min sygnał do ataku dał Ondrej Jakubov, świetnie dogrywając do Ednilsona. Jego strzał z 8 m obronił Arkadiusz Moczadło. Sześć minut później Jakubov zagrał wzdłuż bramki GKS, a Edi tym razem bez problemu posłał piłki do siatki. Jeszcze przed przerwą Kotwica wyszła na prowadzenie. Kalupa uruchomił podaniem Michała Szczyrbę. Ten wbiegł w pole karne i podwyższył wynik.

Po zmianie stron kibice nadal oglądali otwarty mecz. Goście nie zamierzali pogodzić się z porażką i odważnie atakowali. W pierwszych 10. min groźnie strzelali Łukasz Stasiak i Robert Wesołowski. Kotwica odgryzła się świetnym uderzeniem z wolnego Jakubova (Moczadło wybił piłkę zmierzającą w okienko) oraz celnymi strzałami Kozajdy i Bartosza Gęsiora. W 63. min to jednak goście cieszyli się z wyrównania, gdy rosły Stasiak trafił po centrze z lewej strony.

Osiem minut później bliski powodzenia był Kozajda. Oddał bardzo mocne uderzenie z ponad 20 m, ale piłka tylko odbiła się od słupka. W końcówce obie drużyny szukały zwycięskiego gola, jednak bez powodzenia.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Przodkowo 2:2 (2:1) 0:1 Szałek (24.), 1:1 Ednilson (36.), 2:1 Szczyrba (42.), 2:2 Stasiak (63.).
żk. Kalupa, Szczyrba, Jakubov, Kolano.
Kotwica: Trojanowski - Kozajda, Gilson (54. De Sousa), Kowalski, Koźlik, Gęsior, Kalupa (82. Włodyka), Jakubov, Szczyrba (54. Kolano), Ednilson, Wowczenko (75. Frygier).