III liga: Kotwica Kołobrzeg wygrała z Górnikiem Konin

Autor dwóch goli dla Kotwicy w meczu z Górnikiem - Ednilson.
Autor dwóch goli dla Kotwicy w meczu z Górnikiem - Ednilson. Jacek Wójcik
Bez niespodzianki w Koninie. Faworyzowana Kotwica pewnie pokonała Górnika, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie i zarazem pierwsze wyjazdowe.

Mecz w Koninie zespół trenera Petra Nemeca rozpoczął z trzema zmianami w podstawowej jedenastce. Pojawili się w niej Michał Mikołajczak, Mykyta Wowczenko i pozyskany niedawno Kamil Włodyka.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy chcieli sięgnąć po pierwsze punkty w sezonie. Skończyło się na dwóch niecelnych strzałach. Do głosu doszła następnie Kotwica i szybko zwieńczyła swoją przewagę. Po akcji Włodyki z Wowczenką, prostopadłe podanie dostał Ednilson Furtado i podcinką nad bramkarzem otworzył w 18. min wynik spotkania. Po objęciu prowadzenia Kotwica uzyskała jeszcze bardziej wyraźną przewagę, stwarzając kilka sytuacji. Gospodarze nie radzili sobie szczególnie z Ednilsonem, który kreował kolejne okazje partnerom.

W 39. min kontra Górnika przyniosła mu nieoczekiwane wyrównanie. W niegroźnej sytuacji, w narożniku pola karnego, Michał Kozajda sfaulował Dawida Przybyszewskiego. Sam poszkodowany zamienił karnego na gola. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa to od początku zdecydowana dominacja kołobrzeżan, ale brakowało dokładności pod bramką lub na wysokości zadania stawał Maksym Wadach. Wynik 1:1 utrzymał się do 73. min. Kolejny rzut rożny dla gości zakończył się dokładnym dośrodkowaniem Ednilsona na bliższy słupek, gdzie celnie główkował Wowczenko. To pierwsze trafienie 26-letniego Ukraińca w barwach Kotwicy.

Stracony gol wyraźnie podciął skrzydła podopiecznych byłego trenera Kotwicy, Sławomira Suchomskiego. Osiem minut później indywidualną akcję przeprowadził Ednilson. Przerwał ją faulem w szesnastce Filip Stożek. Edi sam podszedł do jedenastki i ustalił wynik na 3:1.

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 1:3 (1:1)
0:1 Ednilson (18.), 1:1 Przybyszewski (39. karny), 1:2 Wowczenko (73.), 1:3 Ednilson (81.).
żk. Mikołajczak, Szczyrba.
Kotwica: Trojanowski - Kozajda, Kowalski, Koźlik, Jakubov, Gęsior, Ednilson, De Sousa (62. Jurków), Mikołajczak (72. Szczyrba), Włodyka (80. Kalupa), Wowczenko (86. Gilson).

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 1:1 [ZDJĘCIA]