III liga: Wierzyca Pelplin - Bałtyk Koszalin 1:6

pixabay.com
Koszalińskiemu beniaminkowi nie wiedzie się w tym roku na swoim boisku. Za to na wyjazdach podopieczni Mariusza Lenartowicza radzą sobie bardzo dobrze.

Bałtyk od początku starał się wysoko atakować rywali i wywalczył kilka stałych fragmentów gry. Już trzeci rzut rożny przyniósł objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek, Arkadiusz Jasitczak zagrał głową wzdłuż bramki, a Łukasz Włodarczyk trafił z bliska głową, w trzecim kolejnym meczu wyjazdowym (na Andersa jeszcze nie strzelił).

Bałtyk szybko podwyższył prowadzenie. Po kolejnym kornerze rywale wybili piłkę, ale przejął ją na przedpolu Paweł Łysiak i przy drugim strzale wpakował piłkę w górny róg. Przy prowadzeniu 2:0 Bałtyk oddał inicjatywę rywalom, ale ci nie potrafili tego wykorzystać.

Po zmianie stron koszaliński zespół zagrał z wiatrem i gole posypały się jak z rogu obfitości. Już w 56. min Łysiak minął obrońcę i wewnętrzną częścią stopy strzelił trzeciego gola, praktycznie przesądzając o wyniku spotkania. Bałtyk nie rezygnował jednak z podwyższenia rozmiarów zwycięstwa. Pięć minut później swoją trzecią bramkę w tym sezonie zdobył Michał Czenko. Obrońca Bałtyku wybrał się pod bramkę gospodarzy przy kolejnym rzucie rożnym i oddał celny strzał głową. Po niespełna 10. minutach swoje debiutanckie trafienie w III lidze zaliczył 18-letni Dawid Kisły. Po zagraniu Łysiaka między stoperów, znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował takiej okazji.

Przy wyniku 5:0 goście pozwolili jedyny raz w tym spotkaniu zaskoczyć się graczom Wierzycy. Oskar Pogorzelec odbił strzał z wolnego z ok. 20 m, ale przy poprawce skapitulował.

Ostatnie słowo należało do Łysiaka. Dwie minuty po bramce dla Wieżycy, 23-latek dostał podanie w tzw. uliczkę od Dawida Gruchały-Węsierskiego, spokojnie minął bramkarza i strzelił do pustej bramki, kompletując drugiego w sezonie hattricka. W sumie ma już na koncie 10 goli.

Wierzyca Pelplin - Bałtyk Koszalin 1:6 (0:2)
0:1 Włodarczyk (15.), 0:2 i 0:3 Łysiak (19. i 56.), 0:4 Czenko (61.), 0:5 Kisły (70.), 1:5 (86.), 1:6 Łysiak (88.).
żk. Waleński.
Bałtyk: Pogorzelec - Waleński, Czenko, Jasitczak, Ponurko, Rak (78. Gruchała-Węsierski), Szymański, Czapłygin (55. Kisły), Putno, Łysiak, Włodarczyk (65. Forczmański).