Innosol: zostań producentem energii. Chętnie ci w tym pomożemy!

Materiał promocyjny Innosol
Coraz więcej osób postanawia zainwestować w odnawialne źródła energii. To rozsądna decyzja z wielu powodów. Przede wszystkim energia drożeje bardzo szybko, a własna instalacja pozwala znacząco obniżyć wydatki. No i ważna sprawa - dbałości o środowisko naturalne. Rozmawiamy na ten temat z Mirosławem Radeckim, właścicielem firmy Innosol z Koszalina.

- Fotowoltaika prężnie rozwija się na polskim rynku. Nowoczesne technologie szturmem wchodzą na polski rynek. Na co warto obecnie zwrócić uwagę?
- My jesteśmy firmą, która oferuje rozwiązania najnowszej generacji. Co to oznacza w praktyce? Przy tego typu inwestycjach trzeba się zastanowić, czy zakładać standardowe moduły. Moim zdaniem trzeba wspomnieć o modułach bifacjalnych oraz o modułach z powłoką grafenową. Dają one uzysk energii nawet do 30 procent większy w porównaniu do standardowych modułów oraz gwarantują bezpieczeństwo.

- Proponują Państwo rozwiązania już przetestowane na rynku. W swojej ofercie, jako firma innowacyjna, swoim klientom polecacie najnowsze rozwiązania.
- Ze względu na bezpieczeństwo sugerujemy rozwiązanie na panelach z podwójną szybą, gdzie podkładem panelu fotowoltaicznego nie jest folia. Po drugie - w zależności od okoliczności można zastosować panele bifacjalne z dodatkowym uzyskiem energii. I po trzecie: promujemy produkty firmy ZNSHINE, dlatego że posiadają szkło z powłoką grafenową, a to sprawia, że po takiej szybie woda płynie całą płaszczyzną - nie zostawiając smug. Powoduje to mniejszą degradację szkła. Żywotność tych paneli jest znacząco dłuższa.

- Stawiają Państwo także na bezpieczeństwo oferowanych produktów?
- Zdecydowanie. Mówię o panelach glass – glass, które polecamy ze względu na ich bezpieczeństwo przeciwpożarowe. To są panele, które mają najwyższą klasę „niepalności”. Dodam, że oferowane przez nas panele z powłoką grefenową mają dodatkową ważną zaletę – są one niemal bezobsługowe – panele te są samoczyszczące. Idziemy po pierwsze w bezpieczeństwo, po drugie w wyższe uzyski energii – na mniejszej powierzchni można uzyskać więcej energii.

- Czym powinien się kierować potencjalny nabywca paneli fotowoltaicznych?
- Przede wszystkim doborem odpowiedniego sprzętu najlepszej jakości. Należy zwracać uwagę nawet na bardzo drobne elementy takiej instalacji. Wszystko ma znaczenie. Podkreślam: jakość podzespołów ma kluczowe znaczenie.

- Proponujecie jakieś inne innowacje?
Specjalizujemy się również w imporcie i montażu konstrukcji tzw. CarPortów (idealne na wiaty i zadaszenia przydomowe oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych).

- Poważne zmiany szykują się od początku 2022 roku?
- Na razie mamy do czynienia jedynie z projektem ustawy, która ma wprowadzić wiele zmian od stycznia 2022. Wszyscy, którzy zainstalują obecnie instalację – według projektu ustawy, która ma wejść – mają prawo przez 15 lat korzystać z takich samych praw prosumenckich jakie były do tej pory. Mowa o zasadach rozliczania energii elektrycznej.

MORELOWA 7
75-665 KOSZALIN
telefony:
530 181 058
602 229 911
www.innosol.pl

Dodaj ogłoszenie