Intensywne przygotowania piłkarzy Gwardii Koszalin

W meczu sparingowym rozegranym w Słupsku, Gwardia Koszalin uległa pierwszoligowej Drutex-Bytovii Bytów 0:1 Krzysztof Piotrkowski
Drugoligowa Gwardia Koszalin rozegrała wczoraj kolejny mecz sparingowy.

W Słupsku podopieczni Tadeusza Żakiety zmierzyli się z występującą o klasę wyżej Bytovią Bytów. Górą byli pierwszoligowcy 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył Maksymilian Hebel w 80. minucie. Dodać trzeba, że w końcowych 20-25 min Gwardia grała z czterema młodzieżowcami na murawie.

We wczorajszym meczu ze względu na urazy zabrakło Daniela Wojciechowskiego, Michała Szuberta, Radosława Mikołajczaka i Rafała Majtyki. W przekroju meczu Bytovia miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie stwarzała klarownych sytuacji. Gwardziści wyszli z nastawieniem defensywnym, a swoich szans szukali w kontratakach.

- Bytovia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale my mieliśmy swoje sytuacje. Szczególnie końcówka I połowy była fajna w naszym wykonaniu. Dwa razy bramce rywali zagroził Adam Setla, testowany napastnik Ruchu Chorzów - powiedział trener Gwardii.

Setla zrobił pozytywne wrażenie, pomimo tego, że przyjechał chory i wystąpił tylko przez 45 min.

- Jest przygotowany motorycznie. Brakuje mu kontraktu z piłką, co było widać w sytuacjach bramkowych - ocenił T. Żakieta.

Pierwszy raz obok siebie zagrali Kamil Poźniak i Robert Ziętarski.

- Wyglądało to nieźle. Myślę, że środek pola będzie naszą silną stroną - uważa T. Żakieta.

Dziś o 19.00 Gwardia zagra w Ustroniu Morskim z Astrą, a w piątek o 12.00 z GKS Przodkowo. W sobotę zespół uda się na tygodniowy obóz do Polic.

Drutex-Bytovia – Gwardia Koszalin 1:0 (0:0) [zdjęcia]