Iskra pokonała na wyjeździe Wiekowiankę

kmb
Po meczu w ramach 23. kolejki rozgrywek obu drużynom nadal pozostały matematyczne szanse na utrzymanie. Spotkanie z wysokiego "c" zaczęli podopieczni Pawła Drozdowskiego, bo najpierw do siatki trafił Mateusz Przybysz po dośrodkowaniu Roberta Kozińskiego, a potem podwyższył Michał Wysocki po dograniu Wojciecha Łaniuchy.

Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili wyrównującego gola po kontrowersyjnym zdaniem wielu rzucie karnym (padł Grzegorz Szynkowski). Egzekutorem w tym wypadku był Marcin Lipski. Po zmianie stron białogardzianie podwyższyli rezultat, także po rzucie karnym. Najpierw Wysocki przeprowadził rajd z własnej połowy i, po minięciu trzech rywali, został przewrócony przez czwartego w obrębie "szesnastki". Szansy z 11 metrów nie zmarnował Przybysz. Kontaktowy gol padł po zamieszaniu w polu karnym i bramce samobójczej, a więcej bramek kibice już nie zobaczyli. Iskra przerwała więc dobrą passę Wiekowianki trzech kolejnych meczów bez porażki.

Wiekowianka Wiekowo - Iskra Białogard 2:3 (1:2)
0:1 Przybysz (8.), 0:2 Wysocki (30.), 1:2 Lipski (44. z karnego), 1:3 Przybysz (56. z karnego), 2:3 samobójcza (66.).
Wiekowianka: Kapała - Krupski, Nowak, Gogół (68. Sobura), Mikita, Rogala, Pooch, Parus, Szynkowski, Stępniak, Lipski.
Iskra: Wiśniewski - Koziński, Żakowski, Przybysz, Suchocki (79. Pokuciński), D. Lisiak, Jarzębski, Dereń, Łaniucha (82. Stolarek), Stankiewicz (75. Szczepański), Wysocki.