IV liga. Bałtyk Koszalin wygrał w Bobolicach [ZDJĘCIA]

Mechanik Bobolice (żółte koszulki) uległ na swoim boisku Bałtykowi Koszalin.
Mechanik Bobolice (żółte koszulki) uległ na swoim boisku Bałtykowi Koszalin. Jacek Wójcik
Piąte z rzędu i czternaste w tym sezonie zwycięstwo na boiskach IV ligi odnieśli piłkarze koszalińskiego Bałtyku.

W sobotę podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego pokonali w Bobolicach miejscowego Mechanika 2:0, nie wykorzystując jednego z dwóch podyktowanych przez sędziego rzutów karnych. Tego jednego trafienia zabrakło Bałtykowi, żeby mógł wrócić na fotel lidera rozgrywek. W tabeli ma 42 punkty i bilans goli +42, ale strzelili mniej bramek niż Wybrzeże Rewalskie Rewal, które pozostaje na czele.

Obydwa rzuty karne wypracował w Bobolicach Krystian Kąkol. W 13. minucie Dominik Pawłowski nie zmarnował szansy i otworzył wynik. Drugą jedenastkę arbiter podyktował za faul kapitana gospodarzy, Kazimierza Misztala. Znów do piłki podszedł Pawłowski, ale tym razem trafił w słupek.

Wygraną Bałtyku przypieczętował w drugiej połowie Miłosz Stępnik, który został nastrzelony piłką przez obrońcę rywali. Tak dla siebie szczęśliwie, że wpadła do bramki! Goście mieli w tym meczu jeszcze kilka okazji. Dwa razy efektownymi paradami ratował Mechanika, Mateusz Sochalski.

Wyniki 15. kolejki:

MKP Szczecinek - Darłovia Darłowo 3:1 (0:1)
0:1 Ordak (43.), 1:1 Górny (72.), 2:1 Jabłoński (78.), 3;1 Czerwiński (88.)

Mechanik Bobolice - Bałtyk Koszalin 0:2 (0:1)
0:1 Pawłowski (13. karny), 0:2 Stępnik (63.)

Gwardia Koszalin - Ina Goleniów 2:0 (1:0)
1:0, 2:0 Piotrowski (44. karny, 61. karny)

Perła URB Dygowo - Iskierka Mirand Szczecin 0:0

Orzeł Wałcz - Olimp Gościno 2:4 (0:3)
0:1, 0:2 Gozdal (23., 29.), 0:3 Jarzębski (42.), 1:3, 2:3 Wegner (60., 76.), 2:4 Rodak (89.)

Odra Chojna - Wieża Postomino 3:1 (1:0)
1:0, 2:0 Mikuć (44., 50.), 2:1 Sandrak-Winnickij (71.), 3:1 Wąchała (72.).

Błękitni II Stargard - Unia Dolice 1:2 (1:2)

Biali Sądów - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:2 (0:0).